National Futures Association wprowadza nowe zasady

4 kwietnia 2023

Samoregulująca się organizacja rynków instrumentów pochodnych w Stanach Zjednoczonych wydała nową zasadę zgodności.

NFA posiada ponad 100 członków zaangażowanych w działania związane z towarami związanymi z aktywami cyfrowymi, ale nie ma możliwości zajęcia się oszustwami lub niewłaściwym postępowaniem popełnionym przez tych członków. Nowa zasada jest wzorowana na zasadach zwalczania oszustw NFA dotyczących giełdowych kontraktów terminowych typu futures, transakcji swapowych i detalicznych transakcji walutowych. Stowarzyszenie jest jedyną zarejestrowaną organizacją samoregulującą, której uprawnienia zostały przekazane przez CFTC, co daje jej status analogiczny do Urzędu Regulacji Branży Finansowej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Obecnie National Futures Association nakłada wymogi dotyczące ujawniania informacji tylko na swoich członków zaangażowanych w transakcje towarowe typu spot z aktywami cyfrowymi, które są wyszczególnione w jednym dokumencie. Kiedy nowa zasada wejdzie w życie 31 maja 2023 r., członkowie będą podlegać wytycznym dotyczącym oszustw, zasad handlu i nadzoru pracowniczego. Zasada dotyczy tylko Bitcoina i Ethereum, ponieważ tylko oni mają powiązane udziały w towarach poświadczone przez zarejestrowany podmiot do notowania zgodnie z częścią 40 przepisów CFTC. – Jest to wyraźny przykład wykorzystania istniejących uprawnień w celu zapewnienia ochrony klientów, ponieważ rejestracja w NFA wymaga, aby firmy i osoby fizyczne przestrzegały zasad NFA powiedziała komisarz CFTC, Caroline Pham.

Stowarzyszenie może zmodyfikować tę zasadę w przyszłości, aby uwzględnić inne towary związane z aktywami cyfrowymi oprócz BTC i ETH. Jak podkreśliła Pham, przepisy NFA dotyczące walut obcych wyprzedziły o pięć lat uprawnienia CFTC nadane przez Kongres do regulowania tego rynku. – Uważam, że zdrowym rozsądkiem jest zacząć od tego, co mamy i co działa, aby rozszerzyć nasze ramy regulacyjne na rynki towarowe z aktywami cyfrowymi – dodała.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0