BNB Chain ma więcej unikalnych adresów niż Ethereum

27 grudnia 2022

Deweloper twierdzi, że czyni to BNB Chain „największym blockchainem warstwy 1 na świecie”.

Według Etherscan, Ethereum ma obecnie ponad 217 milionów unikalnych adresów. Natomiast według BscScan BNB Chain ma ponad 233 miliony unikalnych adresów,. Oznacza to, że BNB Chain jest większy niż Ethereum. Z drugiej strony, sieć Bitcoin ma ponad 1 miliard unikalnych adresów, co czyni ją większą niż obie wspomniane sieci razem wzięte.

Jak wynika z podsumowania „Year in Review” opracowanego przez BNB Chain, w maju 2022 r. sieć osiągnęła pułap 9,8 miliona transakcji dziennie i 2,2 miliona dziennych aktywnych użytkowników (DAU) w październiku, przy czym DAU są zdefiniowane jako liczba unikalnych adresów dziennie, które wchodzą w interakcję z inteligentnym kontraktem.

Twórcy przypisują sukces sieci w 2022 roku kilku inicjatywom wdrożonym w tym roku. Protokół BNB Sidechain umożliwił twórcom zdecentralizowanych aplikacji (DApp) uruchamianie ich DApp na oddzielnych shardach sieci, co pozwoliło na zmniejszenie zatorów i obniżenie kosztów transakcji. Ponadto zespół ufundował grant budowlany i program motywacyjny o wartości 10 milionów dolarów dla deweloperów DApp, dzięki czemu powstało więcej DApps dla BNB Chain, a to z kolei przyciągnęło więcej użytkowników.

Dodatkowo wprowadzono tokeny soulbound, które pozwoliły użytkownikom zarejestrować adresy portfeli dla celów Know Your Customer (KYC) poprzez posiadanie niezbywalnych tokenów w swoich portfelach. Deweloperzy twierdzą, że zwiększyło to reputację BNB Chain w społeczności niezbywalnych tokenów i gier Web3.

Wreszcie, zespół przypisał swój wzrost do uruchomienia Avenger DAO, API, które ostrzega użytkowników BNB Chain, gdy wchodzą w interakcje z kontraktami oznaczonymi jako złośliwe. Zdaniem zespołu sprawiło to, że użytkownicy czują się bardziej bezpiecznie przeglądając sieć BNB, co prowadzi do większej retencji użytkowników.

Pomimo tych sukcesów, BNB Chain jest nadal krytykowany przez wielu w społeczności blockchain za zbytnią centralizację. W 2022 r. sieć dodała 23 walidatory i planuje dodać 60 kolejnych w nadchodzących miesiącach, co powinno sprawić, że stanie się ona mniej scentralizowana niż wcześniej. Dla porównania, Ethereum ma ponad 400 tys. walidatorów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0