Nowy token firmy Celsius może posłużyć do spłaty wierzycieli

26 stycznia 2023

Adwokat firmy Celsius, Ross M. Kwasteniet, wyjasnił, że przedsiębiorstwo negocjuje z wierzycielami, w jaki sposób ponownie uruchomić platformę i spłacić ich. 

Nowa, ponownie uruchomiona wersja Celsiusa byłaby spółką publiczną, która byłaby odpowiednio licencjonowana, co rzekomo zapewniłoby więcej pieniędzy wierzycielom niż zwykła likwidacja firmy. Jeśli pomysł zostanie zatwierdzony przez wierzycieli i sąd, zreorganizowana firma wyemitowałaby nowy token dla wierzycieli jako część planu wypłat.

Wszystko wskazuje na to, że Celsius Network zamierza stać się przedmiotem obrotu publicznego i korzystać z usług stron trzecich, aby zapewnić zgodność z amerykańskimi przepisami finansowymi. Użytkownicy mogą być w stanie wycofać roszczenia o wartości do 7 500 dolarów lub 95% całości, w zależności od tego, która kwota jest mniejsza. Nowy token zostałby wydany w celu pokrycia pozostałych 5% lub kwot powyżej 7 500 dolarów.

Z harmonogramu sądowego wynika, że rozprawa została wyznaczona na 24 stycznia 2023 r., a agenda została wydana przez sąd przed jej wystąpieniem.

Celsius zablokował wypłaty użytkowników w czerwcu 2022 r. , powołując się na brak płynności spowodowany „ekstremalnymi warunkami rynkowymi”. W lipcu spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. W dniu 5 stycznia 2023 r. prokurator generalny Nowego Jorku złożył pozew przeciwko założycielowi Celsiusa Alexowi Mashinsky’emu za rzekome podanieinwestorom  oświadczeń „fałszywych i wprowadzających w błąd”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0