Blockstream pozyskało 125 mln dolarów na wydobywanir BTC

27 stycznia 2023

Firma zajmująca się infrastrukturą aktywów cyfrowych, pozyskała 125 milionów dolarów na sfinansowanie swoich działań związanych z wydobyciem Bitcoinów. 

Pozyskanie funduszy było możliwe dzięki obligacji zamiennej i zabezpieczonej pożyczce, Firma venture capital Kingsway Capital poprowadziła pozyskanie obligacji zamiennych z udziałem Fulgur Ventures. Z kolei firma Cohen & Cohen Capital Markets, będąca częścią J.V.B. Financial Group, doradzała Blockstream przy tej transakcji.

Finansowanie umożliwi Blockstreamowi zwiększenie zdolności wydobywczych dla instytucjonalnych klientów hostingowych – segmentu, który według firmy jest odporny w obliczu zmienności cen Bitcoina w porównaniu z tzw. górnikami prop. “Ten ostatni segment jest bardziej bezpośrednio narażony na zmienność cen Bitcoin i skompresowane marże” – twierdzą przedstawiciele Blockstream. – Pozostajemy skoncentrowani na zmniejszeniu ryzyka dla instytucjonalnych górników Bitcoin i umożliwieniu użytkownikom korporacyjnym budowania przypadków użycia o wysokiej wartości – powiedział Erik Svenson, prezes i dyrektor finansowy Blockstream.

Przedłużający się rynek niedźwiedzia, którego punktem kulminacyjnym był upadek FTX, wywarł znaczną presję na górników Bitcoin. W grudniu 2022 r, firma Core Scientific, znaczący gracz na rynku, złożyła wniosek o bankructwo z powodu spadających przychodów. W tym samym miesiącu firmie Greenridge udało się uniknąć bankructwa dzięki środkom finansowym w wysokości 74 milionów dolarów, otrzymanym od New York Digital Investment Group.

Najgorsze dni górników Bitcoin mogły już minąć, ponieważ hashrate ustabilizował się, a marże zysku stopniowo poprawiły się pod koniec 2022 roku. Jednak branża pozostaje pod presją, zwłaszcza w przypadku małych i średnich górników z cenami breakeven powyżej 25 000 dolarów za BTC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0