Nubank wprowadzi tokeny lojalnościowe na blockchainie Polygon

28 października 2022

Brazylijski bank fintech poinformował o swoich planach dotyczących stworzenie tokena Nucoin na blockchainie Polygon. 

Tokeny będą dostępne w pierwszej połowie 2023 roku. Będzie można je wymienić na zniżki na wybrane produkty. – Ten projekt jest kolejnym krokiem naprzód w transformacyjny potencjał technologii blockchain i w celu jego demokratyzacji, która jeszcze bardziej wykracza poza zakup, sprzedaż i utrzymanie kryptowalut w aplikacji – powiedział Fernando Czapski, dyrektor generalny ds. Nucoin w Nubanku.

W październiku 2022 r. około 2 tys. klientów Nubanku zostało zaproszonych do udziału w dyskusji na temat szczegółów projektu, w tym zdecentralizowanego procesu tworzenia produktu i jego funkcji Web3. – Zdecydowaliśmy się wprowadzić grupę klientów do tego procesu współtworzenia właśnie po to, aby dopracować nasz produkt przed jego publiczną premierą. Chcemy mieć pewność, że uruchomimy program, który będzie rezonował z oczekiwaniami i potrzebami naszych klientów – podkreślił Czapski. – Jedna z największych cyfrowych instytucji bankowych na świecie, oferująca własną kryptowalutę jest silnym świadectwem użyteczności, jaką blockchain i kryptowaluty mają do zaoferowania – dodał w oświadczeniu Sandeep Nailwal, współzałożyciel Polygon. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w maju 2022 r. Nubank poinformował o współpracy z firmą Paxos, której celem ma być umożliwienie klientom zakupu, sprzedaży i przechowywania kryptowalut za pośrednictwem swojej aplikacji. Działanie to ma umożliwić rozszerzenie i poprawę dostępu do aktywów kryptowalutowych, wyeliminowanie złożoności i tarcia dla klientów w celu kupowania, posiadania i sprzedawania walut cyfrowych za pośrednictwem aplikacji bankowej, a także niewymagającym nowego konta do otwarcia lub transferu środków.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0