BlockFi sprzeda 160 mln dolarów w pożyczkach zabezpieczonych minerałami BTC

25 stycznia 2023

Bankrutująca firma udzielająca pożyczek kryptowalutowych planuje sprzedać 160 milionów dolarów w pożyczkach zabezpieczonych przez około 68 tys. maszyn górniczych Bitcoin w ramach postępowania upadłościowego.

Firma rozpoczęła proces sprzedaży jeszcze w 2022 roku. Kryptowalutowy pożyczkodawca złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w listopadzie, jako powód podając skutki działania nieistniejącej już giełdy kryptowalutowej FTX. Niektóre z pożyczek mogą być niedostatecznie zabezpieczone, biorąc pod uwagę spadek cen sprzętu do wydobywania Bitcoinów.

Prawnik kryptowalutowy Harrison Dell – dyrektor australijskiej firmy prawniczej Cadena Legal – wyjaśnił, że jeśli sprzęt górniczy Bitcoin używany jako zabezpieczenie jest wart mniej niż wartość pożyczek, pożyczki nie są już warte swojej papierowej wartości dla BlockFi. Jego zdaniem sprzedaż długów jest prawdopodobnie wszystkim, co administratorzy dla BlockFi mogą uratować dla tych aktywów. Zdaniem Della jest to dopiero początek sprzedaży aktywów z BlockFi i innych firm kryptowalutowych w rozdziale 11 upadłości w USA.

Próba upłynnienia pożyczek przez BlockFi stanowi element starań zmierzających do spłacenia przez firmę swoich wierzycieli, których jest ponad 100 tysięcy.

W momencie ogłoszenia upadłości poinformowano, że BlockFi sprzedało 239 milionów dolarów własnych aktywów kryptowalutowych, aby pokryć wydatki związane z upadłością. Jednocześnie firma ostrzegła około 70% swoich pracowników, że stracą pracę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0