Swiss Post rozwija wewnętrzną platformę do przechowywania kryptowalut

13 lipca 2022

Piąta co do wielkości instytucja finansowa w Szwajcarii ma zamiar opracować niezależną usługę handlu i przechowywania kryptowalut.

Szwajcarska poczta ma zamiar wdrożyć do swoich usług handel kryptowalutami poprzez swoje bankowe ramię PostFinance. Oczekuje się, że około 2,6 miliona użytkowników, którzy obecnie bankują z PostFinance, piątego co do wielkości banku w kraju, będzie mogło kupować i sprzedawać Bitcoin i inne kryptowaluty za pośrednictwem wewnętrznego handlu i usługi powierniczej w ciągu najbliższych dwóch lat.

Wiadomo już, że zarząd PostFinance zamierza zapewnić bezpośredni dostęp do rynków kryptowalutowych poprzez zastrzeżoną usługę najpóźniej do 2024 roku. To kolejne działanie instytucji mające na celu zapewnienieklientom możliwości uzyskania dostępu do kryptowalut – w 2021 roku PostFinance nawiązało współpracę z internetową platformą handlową Swissquote w celu opracowania aplikacji mobilnej Yuh, która daje użytkownikom dostęp do tradycyjnych akcji i rynków akcji, a także ponad 25 kryptowalut.

Podczas gdy bardziej zaawansowani technologicznie użytkownicy są zadowoleni z usługodawcy zewnętrznego, takiego jak Yuh, jako ich bramy do rynków kryptowalut w kraju, PostFinance chce dać klientom bezpośredni dostęp do tych rynków.

Tymczasem Szwajcarski Bank Centralny miał mieszane podejście do rozwoju cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Projekt Helvetia został uruchomiony w celu pilotażowego wykorzystania CBDC z komercyjnymi partnerami bankowymi w kraju, podczas gdy jego rada zarządzająca wciąż rozważała potencjalne ryzyko.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0