Kryptowaluty bardziej popularne wśród millenialsów niż fundusze inwestycyjne

29 czerwca 2022

Firma inwestycyjna Alto przeprowadziła niedawno ankietę wśród dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, aby poznać ich preferencje w zakresie inwestowania.

Z raportu wynika, że więcej millenialsów w wieku od 25 do 40 lat inwestuje w kryptowaluty niż w fundusze inwestycyjne.

Z dokumentu zatytułowanego „How Millennials See Their Financial Future” („Jak millenialsi widzą swoją przyszłość finansową”) wynika, że prawie 40% respondentów w wieku millenialsów zainwestowało w kryptowaluty. Według autorów raportu jest to więcej niż odsetek millenialsów, którzy posiadają fundusze inwestycyjne. Co więcej, odsetek ten jest niemal równy odsetkowi millenialsów posiadających akcje.

W raporcie zauważono również, że większość millenialsów albo już posiada kryptowaluty, albo rozważa ich zakup. – W świecie widocznej konsumpcji, gwałtownie rosnących kosztów życia i rosnącego zadłużenia z tytułu kredytów studenckich, millenialsi mają trudności z inwestowaniem na przyszłość, ponieważ walczą o to, aby pozwolić sobie na teraźniejszość – powiedział dyrektor generalny Alto Eric Satz.

Tymczasem uczestnicy badania, którzy obecnie posiadają kryptowaluty, wspomnieli, że prawdopodobnie dodadzą kryptowaluty do swojego portfela emerytalnego. Raport podkreśla, że 70% millenialsów, którzy posiadają kryptowaluty i mają indywidualne konto emerytalne, trzymają swoje cyfrowe aktywa w swoim IRA.

Wcześniej w czerwcu 2022 r., badanie wykazało, że osoby o wysokich dochodach również posiadają kryptowaluty. Według „World Wealth Report”, 71% zamożnych uczestników zainwestowało w aktywa cyfrowe, takie jak kryptowaluty, niezbywalne tokeny (NFT) i fundusze typu exchange-traded. W tym samym miesiącu raport firmy badawczej Blockware Intelligence wykazał, że przyjęcie Bitcoina (BTC) może przewyższyć wskaźnik przyjęcia innych przełomów technologicznych, takich jak smartfony, internet i media społecznościowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0