Grupa ING sprzedała narzędzie do obsługi aktywów cyfrowych

12 lipca 2022

Holenderska międzynarodowa korporacja bankowo-finansowa, wydzieliła swoją firmę Pyctor zajmującą się cyfrowymi aktywami do firmy GMEX zajmującej się infrastrukturą do handlu wieloma aktywami.

GMEX nabył instytucjonalne rozwiązanie Pyctor w ramach wielomilionowej transakcji. – Oferta Pyctora uzupełnia usługę GMEX MultiHub, instytucjonalny cross-platformowy biznes uruchomiony w 2021 roku z misją wypełnienia luki między scentralizowanymi finansami (CeFi) i zdecentralizowanymi finansami (DeFi) – powiedział dyrektor generalny GMEX Hirander Misra.

Pyctor rozszerza MultiHub o szereg możliwości skoncentrowanych na aktywach cyfrowych, w tym funkcje inteligentnych kontraktów, post-trade custodial i możliwości sieci instytucjonalnej, takie jak fragmentacja kluczy prywatnych. Pyctor został również zaprojektowany w celu wsparcia zgodności z przepisami, w tym głównych ram przeciwdziałania praniu pieniędzy przez Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy, określanych jako Travel Rule.

– Istnieje potrzeba rynkowa na tego typu ofertę zbudowaną przez bank dla banków, menedżerów aktywów i klientów korporacyjnych, która może teraz działać w neutralnym środowisku dla uczestników instytucjonalnych – powiedział Misra. Jak podkreślił, instytucje coraz częściej dążą do rozszerzenia swoich możliwości na handel i rozliczenia aktywów cyfrowych w sposób, który jest interoperacyjny z istniejącymi systemami CeFi i klasami aktywów. – To wywołuje potrzebę hybrydowych finansów, lub HyFi, które dostarczają hybrydowe rozwiązanie infrastruktury rynku cyfrowego z interoperacyjnością wielu blockchainów i integracją API z tradycyjnymi systemami w celu zapewnienia spójnego podejścia – dodał.

ING uruchomił Pyctor jako projekt wyinkubowany ze swojego ramienia innowacji ING Labs w Amsterdamie w 2018 roku. Technologia Pyctora zarządza kluczami prywatnymi poprzez ich fragmentację i dystrybucję wśród węzłów blockchaina hostowanych przez instytucje regulowane.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0