Firma Celsius złożyła wniosek o upadłość

14 lipca 2022

Platforma pożyczek kryptowalutowych złożyła wniosek o upadłość – poinformowała stacja CNBC.

Informacja na temat ogłoszenia upadłości przez firmę pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak platforma pożyczkowa zastąpiła wynajętą przez siebie wcześniej firmę prawniczą Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP firmą Kirkland & Ellis LLP – tą samą, która pomogła Voyager Digital w złożeniu wniosku o upadłość. Wcześniej Celsius zamknął ostatnie długi DeFi wobec Compound, Aave i Maker, zmniejszając swój początkowy dług w wysokości 820 milionów dolarów do zaledwie 0,013 dolarów w ciągu miesiąca.

Los deponentów, którzy wciąż trzymają swoje aktywa zablokowane na platformie pożyczkowej, pozostaje nieznany. Ani firma, ani jej szef Alex Mashinsky nie skomentowali publicznie, czy klienci Celsiusa otrzymają jakikolwiek procent swoich środków z powrotem.

12 lipca 2022 r. Departament Regulacji Finansowej w Vermont ostrzegł opinię publiczną przed działalnością Celsiusa, przypominając konsumentom, że firma nie jest licencjonowana do oferowania swoich usług w stanie Vermont. Departament uznał, że firma jest znacząco niewypłacalna i nie posiada aktywów i płynności, aby wypełnić swoje zobowiązania wobec klientów. Jednocześnie podmiot oskarżył przedsiębiorstwo o niewłaściwe zarządzanie funduszami klientów, które były przeznaczane na ryzykowne inwestycje.

Vermont stał się szóstym stanem w Ameryce, który otworzył dochodzenie w sprawie rachunków z oprocentowaniem kryptowalut Celsiusa, dołączając do takich stanów jak Alabama, Kentucky, New Jersey, Teksas i Waszyngton. Pogłoski o niewypłacalności firmy zaczęły krążyć w czerwcu 2022 r. po tym, jak kryptowalutowy pożyczkodawca został zmuszony do wstrzymania wypłat z powodu ekstremalnych warunków rynkowych w dniu 13 czerwca.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0