Bank centralny Sri Lanki kończy realizację platformy KYC proof-of-concept

29 października 2021

Niedawna niepewność gospodarcza Sri Lanki wydaje się być siłą napędową jej zainteresowania kryptowalutą i nową eksploracją przez rząd technologii KYC.

Projekt banku centralnego Sri Lanki, obejmował 3 współpracowników, którzy opracowali koncepcję platformy KYC opartej na Blockchain. Platforma została również przetestowana przez bank centralny oraz 10 regionalnych i międzynarodowych banków komercyjnych, w tym Amana Bank, Bank of Ceylon, Cargills Bank, Commercial Bank of Ceylon, DFCC Bank, Hatton National Bank, HSBC, National Development Bank, People’s Bank i Standard Bank. Zespół zainicjował projekt w lipcu 2019 r., a 10 czerwca 2021 r. zakończył rozwój i testowanie eksperymentalnej platformy.

– Zaprosiliśmy firmy programistyczne do bezpłatnego opracowania wspólnego KYC proof-of-concept, jako projektu krajowego. Reakcja na przyłączenie się do tego projektu, zarówno lokalnie, jak i na arenie międzynarodowej, była niezwykle pokrzepiająca i z radością możemy powiedzieć, że sfinalizowaliśmy wybór odpowiednich kandydatów, którzy wkrótce rozpoczną rozwój platformy – powiedział dyrektor banku centralnego ds. płatności i rozliczeń D. Kumaratunge.

Projekt był częścią większej inicjatywy rządu Sri Lanki, zatytułowanej „Perspektywy dobrobytu i świetności w ramach krajowych ram polityki krajowej”. Jak donosi Crypto Daily UK, minister ds. koordynacji i monitorowania projektów Namal Rajapaksa zaproponował powołanie komitetu ds. kryptowalut w celu nadzorowania eksploracji możliwości wykorzystania blockchain i kopania kryptowalut w planach Sri Lanki dotyczących stworzenia bardziej cyfrowego społeczeństwa.

Podobnie jak wiele krajów na całym świecie, Sri Lanka odczuła poważne skutki gospodarcze z powodu globalnej pandemii. Statystyki rządowe sugerują, że kraj odbudowuje się po wzroście PKB na poziomie -16,4 w II kwartale 2020 r. Państwo straciło jednak ponad 400 milionów dolarów w dochodach z branży turystycznej i 1,3 miliarda dolarów z zatrudnienia za granicą podczas pandemii.

Wydaje się, że niedawna niepewność gospodarcza Sri Lanki była siłą napędową zainteresowania kryptowalutą i nową eksploracją przez rząd technologii KYC. Wolumen rupii lankijskiej na giełdzie peer-to-peer Paxful osiągnął szczyt w 2021 roku. Skok w handlu kryptowalutami i inwestowaniu w tym kraju skłonił rząd Sri Lanki do wydania ostrzeżenia o zagrożeniach związanych z inwestowaniem w kryptowaluty.

Eksploracja kryptocentryczna rządu Sri Lanki odzwierciedla działania regulacyjne innych rządów na całym świecie. Przepis podatkowy w ustawie o infrastrukturze prezydenta USA Joe Bidena zaniepokoił wiele podmiotów działających w amerykańskiej branży blockchain. Również Unia Europejska poinformowała o utworzeniu nowej agencji, która ma rozprawić się z praniem brudnych pieniędzy i zwiększyć przejrzystość kryptowalut.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0