Genesis Digital Assets zbuduje w Teksasie nowe centrum danych

2 listopada 2021

Wiodąca amerykańska firma wydobywająca bitcoiny zamierza uruchomić kolejne górnicze centrum, które będzie miało moc 300 megawatów.

Zgodnie z opublikowanym przez firmę komunikatem, nowe górnicze centrum danych BTC na skalę przemysłową będzie miało pojemność 300 megawatów i będzie działać z nieokreśloną „zrównoważoną infrastrukturą”. Jej energia będzie pochodzić z Electric Reliability Council of Texas (Rada ds. Niezawodności Elektrycznej w Teksasie, ERCOT). W ramach oJak poinformował współzałożyciel i prezes firmy, Abdumalik Mirakhmedov, zrównoważony rozwój jest kluczową częścią planów przedsiębiorstwa dotyczących jego szybkiej ekspansji.

ERCOT zaopatruje w energię elektryczną ponad 26 milionów klientów w Teksasie. Według stanu na kwiecień 2021 r. 42% dostaw energii pochodziło z wiatru i słońca.

Genesis Digital Assets jest jedną z największych firm wydobywających bitcoiny w Stanach Zjednoczonych. Firma szacuje, że od czasu jej powstania w 2013 roku wydobyła ponad 1 miliard dolarów w BTC. W październiku 2021 roku centra danych Genesis reprezentowały pojemność operacyjną przekraczającą 170 megawatów lub całkowity współczynnik haszowania wynoszący 3,8 eksahashów na sekundę (EH/s). Firma zapowiedziała, że ​​kolejne 9,4 EH/s przejdzie „online w ciągu najbliższych 12 miesięcy”, zaś przedsiębiorstwo zamierza przekroczyć łączną pojemność 1,4 gigawata do końca 2023 roku.

Z dwóch oddzielnych rund finansowania w 2021 r. Genesis zebrało łącznie kwotę 556 milionów dolarów. W lipcu 2021 r. firma ogłosiła rundę finansowania akcji o wartości 125 milionów dolarów. W najbliższym czasie część funduszy ma zostać przeznaczonych na zakup 20 tys. koparek bitcoinów od firmy Canaan. W ramach umowy Canaan przyznało również Genesis możliwość zakupu do 180 tys. dodatkowych maszyn górniczych BTC.

Jak czytamy na stronie internetowej firmy, misją przedsiębiorstwa jest zbudowanie największej i najbardziej dochodowej operacji wydobycia bitcoinów na świecie do 2025 roku. „Od prawie dekady budujemy, zarządzamy i skalujemy operacje wydobywcze na skalę przemysłową. Wszystko zaczęło się w akademiku naszego dyrektora generalnego i współzałożyciela Marco Strenga w 2013 roku. Od tego czasu zbudowaliśmy ponad 20 farm górniczych na skalę przemysłową, opracowaliśmy własną zastrzeżoną technologię wydobywczą i mamy więcej praktycznego doświadczenia niż jakakolwiek inna firma górnicza. Dziś Genesis Digital Assets jest prowadzone przez 5 założycieli o zróżnicowanym doświadczeniu” – napisano.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0