Binance dąży do stania się regulowaną giełdą kryptowalut

15 października 2021

Pomimo ciężaru nadzoru regulacyjnego kryptogiełda w dalszym ciągu rozwija swój międzynarodowy zespół ds. zgodności, w celu zapewnienia lepszych relacji z organami nadzoru finansowego.

W ostatnim czasie przedsiębiorstwo zatrudniło Marka McGinnessa, byłego szefa stosunków międzynarodowych w Dubai Financial Services Authority (DFSA), jako swojego głównego oficera łącznikowego ds. regulacji. Jak poinformowała firma, McGinness przyczyni się do dążenia firmy do lepszych relacji z organami regulacyjnymi na całym świecie.

McGinness jest najnowszym pracownikiem Binance z doświadczeniem w zakresie zgodności z przepisami i współpracy z organami nadzoru finansowego. Przed rozpoczęciem pracy w DFSA był on szefem stosunków międzynarodowych w Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji. McGiness zajmował również stanowiska doradcze w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

McGinness planuje wykorzystać zdobyte doświadczenia i relacje kultywowane w trakcie swojej kariery do poprawy pozycji Binance wśród organów regulacyjnych. – Nie mogę się doczekać, aby wnieść to doświadczenie do Binance, gdzie będę współpracować z liderami branży i decydentami, aby pomóc nie tylko w ustalaniu najlepszych praktyk i ram regulacyjnych, ale także w poszerzaniu ich wiedzy na temat branży blockchain i kryptowalut.

Komentując dołączenie McGinnessa do zespołu ds. zgodności Binance, dyrektor generalny firmy, Changpeng Zhao, wskazał na 30-letnie doświadczenie byłego dyrektora DFSA we współpracy z organami regulacyjnymi i innymi decydentami na całym świecie. Zhao nazwał zatrudnienie McGinnessa „ogromnym krokiem naprzód” dla Binance, zwłaszcza że firma próbuje poruszać się w bardziej rygorystycznym klimacie regulacyjnym kryptowalut.

Przypomnijmy, że Binance zostało zmuszone do zaprzestania usług handlu kryptowalutami w wielu jurysdykcjach na całym świecie. We wrześniu 2021 r. firma zablokowała depozyty fiducjarne i usługi spotowego handlu kryptowalutami dla użytkowników w Singapurze. Platforma przestała również oferować handel kontraktami terminowymi na kryptowaluty w Australii. Obecnie gigant giełdowy nadal jest przedmiotem znacznej kontroli ze strony agencji państwowych, z których wiele twierdzi, że Binance nie ma licencji na działanie w ich jurysdykcjach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0