Square chce zbudować system kopania bitcoinów o otwartym kodzie źródłowym

18 października 2021

Firma Jacka Dorseya zamierza stworzyć jeden system, który ma poprawić dostępność do wydobywania bitcoinów i będzie w dalszym stopniu decentralizować sieć BTC.

Amerykański dostawca usług finansowych wkrótce rozpocznie badanie wymagań technicznych dotyczących budowy systemu wydobywczego Bitcoin (BTC) o otwartym kodzie źródłowym. „Square rozważa zbudowanie systemu kopania bitcoinów opartego na niestandardowym krzemie i otwartym kodzie źródłowym dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Im bardziej jest to zdecentralizowane, tym bardziej odporna staje się sieć Bitcoin” – poinformował na Twitterze dyrektor generalny firmy.

Jack Dorsey uważa, że ​​dalsza decentralizacja sieci Bitcoin będzie miała kluczowe znaczenie dla bezpiecznego rozliczania transakcji długo po wydobyciu ostatniego bitcoina. Ponadto system Square ma na celu dostarczanie energooszczędnych rozwiązań wydobywczych poprzez innowacje w zakresie krzemu, oprogramowania i integracji.

Inicjatywę poprowadzi Jesse Dorogusker, lider ds. sprzętu w Square, który wcześniej pomagał w uruchomieniu portfela sprzętowego Square i usługi powierniczej. Według Dorseya, firma zbuduje system wydobywczy zgodnie z podobnym podejściem opartym na współpracy, które zostało użyte do opracowania portfela sprzętowego BTC „Assisted Custody”.

W komunikacie wspomniano równiez o problemach związanych z niedoborem krzemu i integracją pionową, które projekt będzie musiał przezwyciężyć, aby odnieść sukces. Dorsey podzielił się także zamiarem zbudowania jednego systemu, który może poprawić dostępność do wydobywania bitcoinów. „Górnictwo nie jest dostępne dla wszystkich. Wydobywanie bitcoinów powinno być tak proste, jak podłączenie platformy do źródła zasilania. Obecnie nie ma wystarczającej zachęty dla jednostek, aby przezwyciężyć złożoność samodzielnego zarządzania górnikiem”.

Dorsey należy do grupy amerykańskich miliarderów, którzy wspierają społeczność bitcoin poprzez różne inicjatywy biznesowe, a najnowszą z nich jest uruchomienie usługi napiwków opartej na kryptowalutach na Twitterze. Opcja ta pozwala użytkownikom platformy mediów społecznościowych łączyć aplikacje innych firm, takie jak Cash App i Venmo, w celu otrzymywania środków od innych członków platformy. Jak tłumaczy Esther Crawford, kierownik ds. produktów firmy Twitter, nowa funkcja daje użytkownikom dostęp do nowych sposobów zarabiania. – Cyfrowe waluty, które zachęcają więcej ludzi do udziału w gospodarce i pomagają ludziom przesyłać sobie nawzajem pieniądze przez granice i przy jak najmniejszym tarciu – to nasz cel – podkreśla.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0