Binance dodała na giełdę kryptowalutę Celo

7 stycznia 2021

Handel dostępny jest od 5 stycznia 2021 r. w parach CELO/BTC oraz CELO/USDT.

Celo to otwarta platforma obsługująca różnorodne aplikacje rozproszone, opracowywanie inteligentnych umów i płatności przy użyciu adresów e-mail i numerów telefonów jako kluczy publicznych. Platforma została stworzona przez Fundację Celo, która jest organizacją non-profit z siedzibą w USA. Fundacja przyczynia się do edukacji, badań technicznych, zaangażowania społeczności i działań na rzecz ekosystemu Celo – działań, które wspierają i zachęcają do integracyjnego systemu finansowego, który stwarza warunki dla dobrobytu dla wszystkich.

Fundacja Celo to organizacja non-profit z siedzibą w USA, która wspiera rozwój i rozwój platformy Celo typu open source. Kierując się zasadami społeczności Celo, Fundacja przyczynia się do edukacji, badań technicznych, zdrowia środowiskowego, zaangażowania społeczności i działań na rzecz ekosystemu – działań, które wspierają i zachęcają do integracyjnego systemu finansowego, który stwarza warunki dla dobrobytu dla wszystkich. Nazwa fundacji oznacza „cel” w języku esperanto. „W podobnym duchu dążymy do stworzenia nowej platformy, która połączy ludzi na całym świecie i zapewni stabilność finansową tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Wierzymy, że technologia blockchain jest jedną z najbardziej ekscytujących innowacji w najnowszej historii i jako zespół staramy się przesuwać granice tego, co jest dziś możliwe. Co ważniejsze, kierujemy się celem – rozwiązywaniem rzeczywistych problemów, takich jak brak dostępu do zdrowej waluty lub tarcia o programy transferu gotówki, mające na celu złagodzenie ubóstwa.” – możemy przeczytać w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej fundacji.

Giełda kryptowalut Binance działa na rynku od połowy 2017 roku. Jej pierwszą siedzibą był Shanghaj, następnie firma przenosiła się do Hongkongu, aby ostatecznie osiąść na Malcie. Niemal pół roku działalności platformy na rynku wystarczyło, aby stała się ona jedną z czołowych giełd kryptowalut na świecie. Z danych umieszczonych na stronie wynika, że na platformie zarejestrowało się już ponad 8 milionów użytkowników. Giełda ta oferuje aż 150 różnych kryptowalut, przy czym liczba ta stale się zmienia, ponieważ co chwilę pojawiają się nowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0