Nowy system online na Mt. Gox dostępny dla wierzycieli

12 stycznia 2021

Zarządzający majątkiem upadłej giełdy Nobuaki Kobayashi poprosił jej wierzycieli o zarejestrowanie się w nowym systemie w celu otrzymania zwrotu pieniędzy.

W opublikowanym przez siebie oświadczeniu Kobayashi prosi wszystkich wnioskodawców zhakowanej przed laty giełdy kryptowalut o przyłączenie się do procesu rejestracji online oraz wyjaśnia, że rejestracja jest skierowana do wierzycieli, którzy już złożyli roszczenia, ale nie mogli zalogować się do starego systemu online Mt. Gox. – Użytkownicy mogą rejestrować się w nowym systemie korzystając z numerów wierzycieli, które otrzymali już wcześniej – powiedział. Rejestracja musi zostać zakończona do 31 marca 2021 r. Syndyk planuje również rozszerzenie funkcji rejestracji w celu umożliwienia wierzycielom, których wierzytelności „samozatwierdzono”, rejestrację takich wierzytelności. –  Rozważamy wykorzystanie systemu w celu ułatwienia płynnego przeprowadzania przyszłych procesów, takich jak głosowanie nad planem naprawy i dokonywanie płatności – wyjaśnił Kobayashi.

Przypomnijmy, że 15 grudnia 2020 r. Kobayashi przedłożył projekt planu restrukturyzacji Mt. Gox w sądzie okręgowym w Tokio. Obecnie trwa analizowanie treści tego dokumentu. Wierzyciele mogą zostać wezwani do głosowania nad planem wkrótce po jego zatwierdzeniu. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Kobayashi zabezpieczył 150 000 bitcoinów (BTC). Przy obecnych cenach rynkowych daje to kwotę około 5,9 miliarda dolarów. Szacuje się, że ponad 20 000 poszkodowanych przez Mt. Gox złożyło już wnioski o zwrot pieniędzy.

Mt. Gox to kryptogiełda Bitcoin, obsługująca większość transakcji tą popularną na całym świecie kryptowalutą. Założona w 2009 r. pierwotnie była platformą online do tradingu popularnymi na całym świecie kartami kolekcjonerskiej gry karcianej Magic: The Gathering Online Exchange. W 2010 r. zadebiutowała jako giełda kryptowalut. 28 lutego 2014 r. została zmuszona do ogłoszenia bankructwa – upadła  po tym, jak hakerzy rzekomo wynieśli z niej ponad 850 000 BTC (co stanowiło 6% wszystkich istniejących bitcoinów w tamtym czasie). Z tej kwoty tylko 140 000 BTC udało się ostatecznie odzyskać.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0