Binance i rosyjskie muzeum stokenizują obrazy Da Vinci i Van Gogha

27 lipca 2021

Arcydzieła Leonarda da Vinci, Vincenta van Gogha, Claude’a Moneta i Giorgione zostaną wystawione na aukcję za pośrednictwem rynku NFT Binance.

Giełda Binance NFT ogłosiła, że ​​współpracuje z Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu, w celu wydawania tokenizowanych kolekcji przedstawiających dzieła znanych artystów, w tym Leonarda da Vinci i Vincenta van Gogha. Wszyscy użytkownicy Binance będą mogli wziąć udział w aukcji.

W poście opublikowanym na blogu Binance przypisuje się pomysł tokenizacji dzieł sztuki do Ermitażu, a aukcja ma na celu uruchomienie limitowanych edycji NFT „Madonny Litta” Da Vinci, „Krzaka bzu” van Gogha, „Zakątka ogrodu” Claude’a Moneta w Montgeron i Judith Giorgione. Z każdego arcydzieła powstaną dwie kopie NFT, z których jedna zostanie sprzedana na aukcji na giełdzie Binance NFT, a druga będzie przechowywana w muzeum. Każda kopia NFT będzie podpisana i opatrzona datą przez dyrektora Ermitażu, Michaiła Piotrowskiego.

Wpis na blogu opisuje projekt jako oferujący „nowy poziom dostępności do kolekcji Ermitażu” i podkreślający „demokratyczny charakter muzeum”. Tokeny służą również do podkreślenia „znaczenia digitalizacji jako nowego etapu w świecie kolekcjonowania dzieł sztuki”. Piotrowski zauważył, że zamiarem Ermitażu jest dalsze wykorzystanie NFT i innych technologii cyfrowych, które posuwają się do przodu, stwierdzając: – Nowe technologie, w szczególności blockchain, otworzyły nowy rozdział w rozwoju rynku sztuki, na czele z własnością i gwarancją tej własności.

– Uznanie technologii blockchain i NFT przez jedno z największych muzeów na świecie to kolejny krok w kierunku globalnej cyfryzacji – powiedziała Helen Hai, szefowa Binance NFT. – Wysoce cenimy sobie możliwość współpracy z Państwowym Ermitażem; razem tworzymy historię – dodała.

Cały dochód ze sprzedaży trafi do Państwowego Muzeum Ermitażu. Stokenizowane kopie zostaną również zaprezentowane na nadchodzącej wystawie sztuki NFT w Ermitażu, która ma się odbyć w muzeum jesienią 2021 r.

Binance to giełda kryptowalut z siedzibą na Kajmanach, założona w 2017 roku. Według danych z 12 czerwca 2021 roku największa na świecie kryptogiełda pod względem wolumenu obrotu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0