Tesla z rekordowym dochodem pomimo utraty wartości BTC

27 lipca 2021

Najnowszy raport o zarobkach firmy wykazał, że przedsiębiorstwo nie dokonywało zakupów ani sprzedaży aktywów cyfrowych w II kwartale 2021 r., ale zgłosiło stratę z tytułu utraty wartości w wysokości 23 milionów dolarów w swoich zasobach BTC.

Tesla, firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi i czystą energią, odnotowała w drugim kwartale 1,14 miliarda dolarów zysku netto. Raport zysków firmy z 26 lipca 2021 r. wykazał, że całkowite przychody wzrosły o 98% rok do roku (r/r) za II kwartał, z 6 miliardów dolarów w 2020 roku do 11,9 miliarda dolarów w tym roku. Tesla przypisała większość swojego wzrostu wzrostowi popytu na pojazdy elektryczne, stwierdzając: „W drugim kwartale 2021 roku pobiliśmy nowe i godne uwagi rekordy. Wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy ponad 200 000 pojazdów, osiągnęliśmy marżę operacyjną 11,0% i po raz pierwszy w naszej historii przekroczyliśmy 1 miliard USD dochodu netto GAAP”.

Firma generowała również kwartalne zyski w wysokości 1,02 USD na akcję. Przedsiębiorstwo poinformowało, że ​​całkowite przychody zostały częściowo zrekompensowane wzrostem kosztów operacyjnych i utratą wartości związanej z Bitcoinem w wysokości 23 milionów dolarów.

Ponieważ Tesla trzyma Bitcoina jako „zasób niematerialny”, zasady rachunkowości nakazują, aby firma musiała zgłosić utratę wartości, gdy cena aktywów spadnie poniżej podstawy kosztowej. Jednak Tesla nie jest zobowiązana do zgłaszania wyceny aktywów bazowych, dopóki pozycja nie zostanie zrealizowana poprzez sprzedaż.

Raport pokazuje również, że Tesla nie kupiła ani nie sprzedała żadnych aktywów cyfrowych w II kwartale. W związku z tym jedyny zakup kryptowalut Tesli pozostaje zakupem za 1,5 miliarda BTC w pierwszym kwartale, a firma wypłaciła również 272 miliony dolarów w tym samym kwartale.

Dochód netto Tesli w wysokości 1,14 miliarda USD został obliczony przy użyciu ogólnie przyjętych zasad rachunkowości (GAAP) — zbioru powszechnie akceptowanych zasad rachunkowości stosowanych do sprawozdawczości finansowej, takich jak dopasowywanie wydatków i ujmowanie przychodów. Dane non-GAAP, które wykluczają nieregularne lub niegotówkowe wydatki, takie jak amortyzacja, jednorazowe korekty bilansu i przejęcia, szacują, że firma zarobiła 1,6 miliarda dolarów z zyskiem 1,45 dolara na akcję.

Przemawiając na wirtualnej konferencji „The ₿ Word” 22 lipca 2021 r., dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, stłumił pogłoski, że firma może sprzedać swoje udziały w najbliższej przyszłości, drażniąc się również, że może wznowić przyjmowanie płatności BTC za swoje pojazdy elektryczne. Musk ujawnił również po raz pierwszy, że jego firma lotnicza SpaceX posiada BTC, podkreślając, że Tesla i SpaceX nie planują sprzedaży. – „Nie sprzedajemy żadnych bitcoinów, ani nie sprzedaję niczego osobiście, ani SpaceX nie sprzedaje żadnych bitcoinów – powiedział.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0