BitMEX jest już neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla

Giełda kryptowalut BitMEX stała się jedną z pierwszych giełd w sektorze, która ogłosiła swój status neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, a także obiecała zrównoważyć emisje wszystkich transakcji Bitcoin do iz platformy.

W swoi, oświadczeniu firma wyraziła zamiar pójścia dalej niż tylko zbilansowanie emisji, powołując się na niedawny zakup 7110 ton kredytów CO2 o wartości około 100 tys. dolarów, we współpracy z firmą Pachama zajmującą się śledzeniem danych węglowych AI.

Kredyty węglowe to certyfikaty aprobaty wydawane przez oficjalne organy ustawodawcze, mające na celu umożliwienie korporacjom wykorzystania jednej tony dwutlenku węgla w podejściu, które sprzyja rozliczalności i identyfikowalności danych.

Planowane rozwiązanie ma zapewnić platformie utrzymanie działanie w 2022 roku, a także wszystkich emisji wyrównawczych spowodowanych transakcjami Bitcoin do iz serwerów operacyjnych platformy. Omawiając swoją filozofię dotyczącą zrównoważonych praktyk, przedstawiciele firmy BitMEX potwierdzili potrzebę ujednoliconego podejścia: „Holistyczny wysiłek musi obejmować badania nad wpływem na środowisko, ale także podstawową edukację na temat możliwości odblokowanych przez technologię kryptograficzną” – napisano w komunikacie.

Globalne emisje i strategie na rzecz zrównoważonego rozwoju były gorącymi tematami debaty podczas szczytu COP 26 2021 w Glasgow w Szkocji. Prezydenci i premierzy na całym świecie spotkali się, aby zająć się poważnymi obawami związanymi z podstępnym upadkiem naszego globalnego środowiska, stale podkreślając znaczenie pozostawania poniżej poziomów docelowych dla globalnego ocieplenia.

Na początku października 2021 r. Jennifer Morgan, dyrektor wykonawcza Greenpeace, mówiła na konferencji Reuters Impact o rosnącym trendzie uchylania się przez korporacje od swojej odpowiedzialności poprzez przyjmowanie kredytów węglowych. – Nie ma czasu na offsety. Znajdujemy się w kryzysie klimatycznym i potrzebujemy stopniowego wycofywania paliw kopalnych. Te programy kompensacyjne są czystym „greenwashingiem”, aby firmy, koncerny naftowe, mogły nadal robić to, co robiły i osiągać zysk – powiedziała.

Crypto Climate Accord to inicjatywa środowiskowa wspierana przez ponad 150 organizacji z branży kryptograficznej, blockchain, technologicznej i energetycznej, które w różnym stopniu deklarują swoją jedność na rzecz konfederacji wzrostu i wdrażania zrównoważonych operacji na rynku kryptograficznym. Firmy, które opowiedziały się za tą sprawą i obiecały wsparcie poprzez doradztwo, rozwój i współpracę na rzecz skalowania, obejmują CoinShares, Consensys, Web3 Foundation, Ripple, Enjin i Polygon. Jednak firmy te nie podpisały jeszcze jako sygnatariuszy CCA ustawy, która wymaga publicznego oświadczenia o osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla netto z działalności elektrycznej do 2030 r. Nieliczne firmy, które podjęły tę akcję, to m.in. Near Protocol, Pixl8, Argo Blockchain i Gryphon Digital Mining.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0