BitMEX jest już neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla

2 listopada 2021

Giełda kryptowalut BitMEX stała się jedną z pierwszych giełd w sektorze, która ogłosiła swój status neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, a także obiecała zrównoważyć emisje wszystkich transakcji Bitcoin do iz platformy.

W swoi, oświadczeniu firma wyraziła zamiar pójścia dalej niż tylko zbilansowanie emisji, powołując się na niedawny zakup 7110 ton kredytów CO2 o wartości około 100 tys. dolarów, we współpracy z firmą Pachama zajmującą się śledzeniem danych węglowych AI.

Kredyty węglowe to certyfikaty aprobaty wydawane przez oficjalne organy ustawodawcze, mające na celu umożliwienie korporacjom wykorzystania jednej tony dwutlenku węgla w podejściu, które sprzyja rozliczalności i identyfikowalności danych.

Planowane rozwiązanie ma zapewnić platformie utrzymanie działanie w 2022 roku, a także wszystkich emisji wyrównawczych spowodowanych transakcjami Bitcoin do iz serwerów operacyjnych platformy. Omawiając swoją filozofię dotyczącą zrównoważonych praktyk, przedstawiciele firmy BitMEX potwierdzili potrzebę ujednoliconego podejścia: „Holistyczny wysiłek musi obejmować badania nad wpływem na środowisko, ale także podstawową edukację na temat możliwości odblokowanych przez technologię kryptograficzną” – napisano w komunikacie.

Globalne emisje i strategie na rzecz zrównoważonego rozwoju były gorącymi tematami debaty podczas szczytu COP 26 2021 w Glasgow w Szkocji. Prezydenci i premierzy na całym świecie spotkali się, aby zająć się poważnymi obawami związanymi z podstępnym upadkiem naszego globalnego środowiska, stale podkreślając znaczenie pozostawania poniżej poziomów docelowych dla globalnego ocieplenia.

Na początku października 2021 r. Jennifer Morgan, dyrektor wykonawcza Greenpeace, mówiła na konferencji Reuters Impact o rosnącym trendzie uchylania się przez korporacje od swojej odpowiedzialności poprzez przyjmowanie kredytów węglowych. – Nie ma czasu na offsety. Znajdujemy się w kryzysie klimatycznym i potrzebujemy stopniowego wycofywania paliw kopalnych. Te programy kompensacyjne są czystym „greenwashingiem”, aby firmy, koncerny naftowe, mogły nadal robić to, co robiły i osiągać zysk – powiedziała.

Crypto Climate Accord to inicjatywa środowiskowa wspierana przez ponad 150 organizacji z branży kryptograficznej, blockchain, technologicznej i energetycznej, które w różnym stopniu deklarują swoją jedność na rzecz konfederacji wzrostu i wdrażania zrównoważonych operacji na rynku kryptograficznym. Firmy, które opowiedziały się za tą sprawą i obiecały wsparcie poprzez doradztwo, rozwój i współpracę na rzecz skalowania, obejmują CoinShares, Consensys, Web3 Foundation, Ripple, Enjin i Polygon. Jednak firmy te nie podpisały jeszcze jako sygnatariuszy CCA ustawy, która wymaga publicznego oświadczenia o osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla netto z działalności elektrycznej do 2030 r. Nieliczne firmy, które podjęły tę akcję, to m.in. Near Protocol, Pixl8, Argo Blockchain i Gryphon Digital Mining.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0