Commonwealth Bank umożliwi handel kryptowalutami

3 listopada 2021

Commonwealth Bank of Australia zamierza uruchomić usługi handlu kryptograficznego dla 6,5 ​​miliona użytkowników swojej aplikacji CommBank.

CBA stanie się pierwszym bankiem w Australii wspierającym kryptowaluty. Zdaniem autorów serwisu Blockchain Australia nieuniknione jest, że pozostałe duże cztery banki, w tym National Australia Bank, Australia and New Zealand Banking Group i Westpac, wkrótce pójdą w ich ślady.

Jak czytamy w komunikacie podanym do publicznej wiadomości 3 listopada 2021 r., Commonwealth Bank of Australia nawiązał współpracę z giełdą kryptograficzną Gemini i firmą analizującą łańcuchy bloków Chainalysis z zamiarem uruchomienia własnych usług kryptograficznych. W najbliższych tygodniach bank uruchomi program pilotażowy dla ograniczonej liczby klientów. Pełna wersja usługi ma zostać wprowadzona w 2022 roku.

Wiadomo już, że dziesięć aktywów kryptograficznych będzie obsługiwanych w aplikacji bankowej, z Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). – Zaufanie, które działanie to zapewni lokalnym uczestnikom sektora aktywów cyfrowych, będzie niczym w porównaniu z sygnałem jaki wysyłamy na cały świat. Chodzi o to, że Australia powinna być miejscem docelowym dla kryptowalut i adopcji aktywów cyfrowych – mówi Steve Vallas, dyrektor generalny Blockchain Australia.

Vallas uważa, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim inne duże australijskie banki uruchomią własne usługi kryptograficzne. – Nieuniknione jest, że inne banki pójdą w ich ślady. Pojawia się przejrzystość w lokalnym krajobrazie regulacyjnym, a kwestie takie jak licencjonowanie są rozwiązywane bezpośrednio przez przemysł i rządy. Te przeszkody w działaniu i uczestnictwie są usuwane – powiedział.

Caroline Bowler, dyrektor generalna lokalnej giełdy kryptograficznej BTC Markets, podziela zdanie Vallas. – Działanie Commonwealth Bank of Australia jest ekscytujące i nieuniknione zarazem. To kolejny ważny dzień dla kryptowalut. Wygląda na to, że Australia nagle znalazła się na pierwszym miejscu. Przez cały czas mówiono nam, że nadrabiamy zaległości, ale teraz zyskujemy pozycję lidera – podkreśliła.

Dave Abner, Global Head of Business Development w Gemini, przyznał, że jego firma jest dumna ze współpracy z Commonwealth Bank of Australia, której celem jest uruchomienie usług kryptograficznych. – Wykładniczy wzrost zasobów cyfrowych na arenie międzynarodowej, w połączeniu z bezpieczeństwem na poziomie instytucjonalnym Gemini i proaktywnym podejściem regulacyjnym, pozycjonuje to partnerstwo, aby ustanowić nowy standard dla banków i platform finansowych w Australii i na całym świecie – powiedział.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0