Blockcap otwiera biuro w Teksasie

12 kwietnia 2021

Kolejne po Oracle, Tesli i Hewlett Packard przedsiębiorstwo otwiera swoje biuro w Austin w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych.

Firma wydobywająca kryptowaluty poinformowała, że ​​po uruchomieniu nowych obiektów w stolicy Lone Star State jej moc mieszania wyniesie około 3,5 eksahasza na sekundę z łącznie 42 000 platform wiertniczych, podwajając jej możliwości. Według danych blockchain stanowiłoby to ponad 2% hashratu dla całej sieci Bitcoin (BTC), co stanowi około 167 milionów terahashów na sekundę. Jednak Blockcap twierdzi, że jego całkowita flota będzie stanowić tylko 1% mocy mieszającej sieci.

– Austin to nasza główna baza, z której będziemy realizować naszą misję i przybliżać to wielkie miasto do centrum amerykańskiego ekosystemu technologii blockchain – powiedział prezes i założyciel Blockcap Darin Feinstein. – Postrzegamy to miasto jako idealną lokalizację, z której możemy kontynuować rozszerzanie naszej działalności w miarę rozwoju zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym – dodał.

Przedstawiciele Blockcap zaznaczyli również, że Tesla, producent samochodów elektrycznych, otworzyła w Austin jeden ze swoich fabryk. Dyrektor generalny Tesli i miliarder Elon Musk kupił dom w stolicy stanu Teksas za ponad 3 miliony dolarów nad jeziorem Austin na zachód od centrum miasta, podczas gdy firma rozpoczyna budowę fabryki po wschodniej stronie, bliżej międzynarodowego lotniska Austin-Bergstrom.

Blockcap nie odpowiedziało bezpośrednio na pytania dotyczące tego, gdzie planuje założyć swoje biura w Austin ani ile miejsc pracy powstanie w efekcie jej działań w Teksasie. Feinstein zapowiedział jednak, że przedsiębiorstwo chce zatrudniać lokalnych mieszkańców. Dla porównania, w marcu 2021 r. Elon Musk poinformował, że inwestycja firmy w Teksasie przyniesie 10 000 miejsc pracy, zwiększając liczbę pracowników firmy produkującej samochody elektryczne o ponad 14%.

Chociaż niektóre firmy technologiczne, takie jak Oracle i Hewlett Packard, przenoszą się do Austin – przez co wielu nazywa to miasto „Krzemowymi Wzgórzami” w odniesieniu do Doliny Krzemowej – stolica stanu pod wieloma względami stała się mikrokosmosem amerykańskiego rynku mieszkaniowego. Wielu pracowników wspomnianych firm kupuje za gotówkę domy, przez co stają się one niedostępne dla tych, którzy mają jedynie środki finansowe na wpłacenie 20% zaliczki za nie. W tweecie z 4 kwietnia 2021 r. Elon Musk podkreślił niedostatek mieszkań w Austin w nawiązaniu do przenoszących się tam pracowników Tesli.

Założony w 2020 roku przez grupę weteranów branży blockchain, Blockcap kontroluje obecnie około 12000 platform wydobywczych generujących ponad 7 BTC dziennie, czyli 416,550 USD. Firma zebrała ponad 75 milionów dolarów w dwóch rundach finansowania prowadzonych przez Off The Chain Capital i Foundry Digital. W ostatnim czasie firma dokonała zakupu maszyny do wydobywania bitcoinów o wartości ponad 500 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0