Integrated Ventures kupuje 4800 kopaczy bitcoinów

13 kwietnia 2021

Firma programistyczna z Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych ogłosiła zakup platform wydobywczych Bitcoin od chińskiego producenta Bitmain.

Transakcja jest warta nieco ponad 34 miliony dolarów i spowoduje, że 400 sztuk modelu Antminer S19J firmy Bitmain będzie dostarczanych do Integrated Ventures każdego miesiąca przez następny rok.

Integrated Ventures nawiązało współpracę z Wattum Management – dostawcą rozwiązań górniczych – aby zrealizować transakcję, zaś Wattum ma pomóc w hostowaniu i zarządzaniu operacjami wydobywczymi INTV. Platformy wydobywcze dostarczają 100 terahasów każda, dając IV blisko 0,5 miliona TH/s do czasu dostarczenia pełnej dostawy platform górniczych w 2022 roku.

W oparciu o aktualny wskaźnik hash Bitcoin wynoszący 170 milionów TH/s, daje to firmie spory, choć wciąż stosunkowo niewielki udział w mocy mieszania monety. Warto zauważyć, że współczynnik hashowania Bitcoina podwoił się tylko w ciągu ostatniego roku, co oznacza, że ​​sprzęt Integrated Ventures może być wart znacznie mniej w 2022 roku.

Mając to na uwadze, Integrated Ventures zapewniło sobie w ramach umowy ochronę przed spadkiem ceny przez 12 miesięcy, a także prawo do zastąpienia obecnych platform wydobywczych S19J nowszymi modelami, gdy zostaną wydane w nadchodzącym roku.

Niewiele osób spodziewałoby się, że rynek kryptowalut pozostanie niezmienny przez dłuższy czas, jednak Integrated Ventures na podstawie aktualnej ceny Bitcoin wynoszącej około 60000 USD spodziewa się w ciągu następnych 12 miesięcy przychodów na poziomie od 19 mln do 21 mln dolarów.

Dyrektor generalny Integrated Ventures, Steve Rubakh, powiedział, że umowa skutecznie podwoiła istniejącą moc mieszania firmy. Dodał również, że jest zadowolony z zakupu sprzętu górniczego w czasie, gdy sprzętu jest mało. – Spółka jest bardzo zadowolona z podpisania umowy zakupu na dużą skalę, szczególnie w okresie niedoboru sprzętu górniczego. Idąc dalej, Integrated Ventures zobowiązuje się do zainwestowania zgromadzonego kapitału na zakup sprzętu górniczego – powiedział Rubakh.

Integrated Ventures to zdywersyfikowana spółka holdingowa, która stara się rozwijać, nabywać i inwestować w biznesy, przede wszystkim w sektorze technologii, z naciskiem na aplikacje blockchain, technologie informacyjne, wydobywanie kryptowalut, które obejmuje wydobycie, projektowanie, zarządzanie oraz obsługę centrów danych i elektrownie. Bieżące działania firmy generujące przychody obejmują wydobywanie kryptowalut i sprzedaż detaliczną sprzętu wydobywczego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0