Blockchain Association żąda informacji nt. debankingu

4 kwietnia 2023

Amerykańska grupa rzeczników kryptowalut Blockchain Association wezwała organy nadzoru finansowego do dostarczenia informacji związanych z potencjalnym debankowaniem firm kryptowalutowych w następstwie upadłości banków Signature, Silicon Valley Bank i Silvergate.

Przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali, że złożyli wnioski w ramach Freedom of Information Act do Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów, rady gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej i Biura Kontrolera Waluty domagając się dokumentów i komunikatów, które mogłyby potencjalnie wykazać działania regulatorów niewłaściwie przyczyniając się do upadku trzech banków. Według prezesa Blockchain Association Kristin Smith, firmy kryptowalutowe powinny być traktowane jak każdy inny praworządny biznes w USA z dostępem do kont bankowych.

„Blockchain Association bada wiele zarzutów – w tym zamknięcia kont i odmowy otwarcia nowych kont – które stały się bardziej niepokojące w następstwie kryzysu bankowego w tym tygodniu” – poinformowało stowarzyszenie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0