Astar Network uruchomi inteligentne kontrakty

4 kwietnia 2023

Zdecentralizowany protokół aplikacji uruchomi drugą iterację swoich inteligentnych kontraktów, które obsługują zarówno Ethereum Virtual Machine, jak i WebAssembly Virtual Machine w swojej sieci głównej.

Założyciel Astar Network, Sota Watanabe, wyjaśnił, że nowa aktualizacja pozwoli na tworzenie projektów WASM lub EVM w ich sieci i umożliwi rozpoczęcie nowych aplikacji wielołańcuchowych. Update pozwoli ludziom połączyć ich projekt Astar z dowolnymi ekosystemami opartymi na Polkadot lub EVM.

Zespół Astar Network przekonuje, że jednoczesne posiadanie dwóch maszyn wirtualnych i umożliwienie interakcji między nimi jest „kluczowym czynnikiem sukcesu” w powstającym blockchainie warstwy 1. Programiści twierdzą, że chociaż sieć Ethereum doprowadziła do rewolucji Web3 poprzez inteligentne kontrakty, nie może samodzielnie budować przyszłości blockchain.

Aby uczcić uruchomienie protokołu, zespół Astar zaprosił członków społeczności do wzięcia udziału w dyskusji panelowej prowadzonej przez kierownictwo i różnych programistów Polkadot. Ponadto firma spotka się z partnerami infrastrukturalnymi, którzy zbudują podwaliny pod środowisko WASM.

Warto w tym miejscu przypomnieć, rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Ethereum, Polygon, udostępniło niedawno swoją wersję beta zkEVM w swojej sieci głównej, umożliwiając programistom wdrażanie inteligentnych kontraktów po niższych kosztach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0