Blockchain Stellar ponownie w Top 10 listy kryptowalut

15 stycznia 2021

XLM wyprzedza Chainlink (LINK), Binance Coin (BNB) i ląduje w zestawieniu dziesięciu najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Według danych agregatora rynku kryptowalut Coingecko, XLM jest obecnie dziewiątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Ta wiadomość oznacza powrót Stellara do pierwszej dziesiątki rankingów rynkowych po 30-procentowym wzroście ceny tokena XLM.

Rok 2021 rozpoczął się pozytywnie dla akcji cenowej XLM, kiedy token zyskał ponad 75 procent w ciągu ostatniego siedmiodniowego okresu handlowego. Kapitalizacja rynkowa Stellar wynosi obecnie 6,2 miliarda dolarów, ze znaczącą przewagą nad Chainlink (LINK) i Binance Coin (BNB), oba zamykają projekty dla Stellar pod względem wielkości rynku. Akcja cenowa w górę w 2021 r. Jest zgodna z ogromnymi wzrostami odnotowanymi przez XLM również w 2020 r.

Dane Coingecko pokazują, że XLM odnotował 500-procentowy wzrost cen między 1 stycznia a 31 grudnia 2020 r. Część tego ogromnego wzrostu jest prawdopodobnie spowodowana cichym rozwojem Stellar na scenie płatności blockchain, podczas gdy Ripple, jeden z jego głównych konkurentów, kontynuuje walczyć z odmową regulacyjną. Przypomnijmy, że Ripple jest obecnie przedmiotem pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z naruszeniem zasad dotyczących papierów wartościowych przy sprzedaży tokenów XRP.

Jak wcześniej informował BTCManager, Stellar cieszy się dobrą opinią zarówno u partnerów publicznych, jak i prywatnych. W styczniu 2021 r. rząd Ukrainy zwrócił się do Stellara o rozwój planowanej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Wiadomość ta wywołała wówczas ogromny wzrost ceny tokena XLM. Z kolei w grudniu 2020 r. 266-letni niemiecki bank Bankhaus von der Heydt ogłosił plany emisji stablecoina opartego na euro na blockchainie Stellar. Wiadomość ta była kolejnym świadectwem rosnącej atrakcyjności Stellar na arenie płatności opartych na blockchain. Zgodnie z oświadczeniem wydanym w październiku 2020 r. Stellar planuje również włączyć stablecoin USD Coin (USDC) do swojego łańcucha blokowego. Z kolei w czerwcu 2020 r. infrastruktura płatności zdecentralizowanej technologii księgi (DLT) również wprowadziła aktualizację protokołu 13. Protokół 13 ma na celu oferowanie ulepszonej architektury opłat sieciowych i wprowadzenie nowych funkcji płatności. Aktualizacja protokołu obejmuje również koniec inflacji tokenów na platformie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0