Nowy portfel zimnych bitcoinów Arculus Key działa bez połączenia z Internetem

Firma Arculus zaprezentowała ​​niewymagający baterii i działający bez połączenia z Internetem portfel dla Bitcoinów.

Arculus Key – bo taką nazwę nosi sprzęt – charakteryzuje się zaawansowanym, trzystopniowym zabezpieczeniem uwierzytelniania użytkownika. Ma takie same wymiary jak karta kredytowa, ale jest wykonany z metalu. „Portfel umożliwia przechowywanie kluczy kryptograficznych z izolacją powietrzną, łączy się z aplikacją mobilną za pośrednictwem połączenia NFC (Near Field Communication). Pozwala to na przesyłanie danych z jednego urządzenia do drugiego w sposób zaszyfrowany” – podała firma w komunikacie.

Portfel w kształcie metalowej karty będzie miał możliwość zarządzania wieloma portfelami kryptowalut na jednym urządzeniu. – Jest to możliwe po nawiązaniu współpracy z firmą Simplex zajmującą się przetwarzaniem płatności – wyjaśnił w wywiadzie Adam Lowe, dyrektor ds. innowacji firmy Arculus.

Simplex to instytucja finansowa, która świadczy usługi płatnicze na głównych giełdach kryptowalut takich jak: Binance, Huobi, Poloniex, OKCoin, KuCoin, Xapo, Ledger i Abra. Oznacza to, że Arculus Key będzie kompatybilny z Bitcoin, XRP, Ethereum, Bitcoin Cash, TrueUSD (TUSD), Tether (USDT-ERC20), Litecoin, DIA, BUSD, USDC, Uniswap (UNI), Token BUSD oraz Aave token.

Lowe powiedział również, że „Arculus Key rozszerzy zastosowanie kryptowalut ze względu na znane zachowanie konsumentów podczas korzystania z kart płatniczych, tworząc lepsze wrażenia użytkownika w porównaniu z produktami, które obecnie istnieją na rynku”. Pracownik Arculusa poinformował, że portfel ma być dostępny zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorców w drugim kwartale 2021 roku. Sposób jego działania będzie dość prosty – aby nawiązać szyfrowane połączenie z aplikacją mobilną Arculus Wallet, trzeba będzie dotknąć tylną częścią telefonu komórkowego kartą co pozwoli na uwierzytelnianie trójczynnikowe.

Producent portfela zaleca jego konfigurację za pomocą sześciocyfrowego kodu PIN. W dalszej kolejności jego użytkownicy powinni zweryfikować swoją tożsamość za pomocą rozpoznawania biometrycznego, odcisków palców lub rozpoznawania twarzy.

Arculus Key działa wspierany przez zintegrowany bezpieczny element, oznaczony jako EAL 6+, który zawiera klucze prywatnego właściciela. Jeśli aplikacja mobilna i karta nie wejdą w kontakt, portfel nie zadziała.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0