Nowy portfel zimnych bitcoinów Arculus Key działa bez połączenia z Internetem

18 stycznia 2021

Firma Arculus zaprezentowała ​​niewymagający baterii i działający bez połączenia z Internetem portfel dla Bitcoinów.

Arculus Key – bo taką nazwę nosi sprzęt – charakteryzuje się zaawansowanym, trzystopniowym zabezpieczeniem uwierzytelniania użytkownika. Ma takie same wymiary jak karta kredytowa, ale jest wykonany z metalu. „Portfel umożliwia przechowywanie kluczy kryptograficznych z izolacją powietrzną, łączy się z aplikacją mobilną za pośrednictwem połączenia NFC (Near Field Communication). Pozwala to na przesyłanie danych z jednego urządzenia do drugiego w sposób zaszyfrowany” – podała firma w komunikacie.

Portfel w kształcie metalowej karty będzie miał możliwość zarządzania wieloma portfelami kryptowalut na jednym urządzeniu. – Jest to możliwe po nawiązaniu współpracy z firmą Simplex zajmującą się przetwarzaniem płatności – wyjaśnił w wywiadzie Adam Lowe, dyrektor ds. innowacji firmy Arculus.

Simplex to instytucja finansowa, która świadczy usługi płatnicze na głównych giełdach kryptowalut takich jak: Binance, Huobi, Poloniex, OKCoin, KuCoin, Xapo, Ledger i Abra. Oznacza to, że Arculus Key będzie kompatybilny z Bitcoin, XRP, Ethereum, Bitcoin Cash, TrueUSD (TUSD), Tether (USDT-ERC20), Litecoin, DIA, BUSD, USDC, Uniswap (UNI), Token BUSD oraz Aave token.

Lowe powiedział również, że „Arculus Key rozszerzy zastosowanie kryptowalut ze względu na znane zachowanie konsumentów podczas korzystania z kart płatniczych, tworząc lepsze wrażenia użytkownika w porównaniu z produktami, które obecnie istnieją na rynku”. Pracownik Arculusa poinformował, że portfel ma być dostępny zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorców w drugim kwartale 2021 roku. Sposób jego działania będzie dość prosty – aby nawiązać szyfrowane połączenie z aplikacją mobilną Arculus Wallet, trzeba będzie dotknąć tylną częścią telefonu komórkowego kartą co pozwoli na uwierzytelnianie trójczynnikowe.

Producent portfela zaleca jego konfigurację za pomocą sześciocyfrowego kodu PIN. W dalszej kolejności jego użytkownicy powinni zweryfikować swoją tożsamość za pomocą rozpoznawania biometrycznego, odcisków palców lub rozpoznawania twarzy.

Arculus Key działa wspierany przez zintegrowany bezpieczny element, oznaczony jako EAL 6+, który zawiera klucze prywatnego właściciela. Jeśli aplikacja mobilna i karta nie wejdą w kontakt, portfel nie zadziała.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0