Blockchain VC Shima Capital zadebiutował z funduszem o wartości 200 mln dolarów

29 sierpnia 2022

Shima Capital, nowa firma venture skupiająca się na projektach blockchain we wczesnym stadium, uruchomiła swój debiutancki fundusz, aby wspierać wschodzące firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi.

Shima Capital Fund I zebrał łącznie 200 milionów dolarów od kilku wysoko postawionych inwestorów kryptowalutowych, w tym Dragonfly Capital, Animoca Brands i OKX. Fundusz ma na celu rozmieszczenie od 500 tys. do 2 milionów dolarów w finansowaniu pre-seed dla firm skupionych na kryptowalutach i blockchainie na przecięciu produktów konsumenckich, zdecentralizowanej infrastruktury i futurystycznej technologii blockchain.

W swej działalności Shima zamierza skupić się na określeniu zdecentralizowanej tożsamości, zdecentralizowanych mediach społecznościowych, zdecentralizowanych organizacjach autonomicznych (DAO), grach blockchain, metaverse i zdecentralizowanych finansach (DeFi). Po stronie infrastruktury blockchain fundusz planuje również inwestować w technologię warstwy 1 i warstwy 2, a także projekty skupiające się na bezpieczeństwie i rozwoju dowodów zerowej wiedzy.

Pozyskany na wczesnym etapie funkcjonowania kapitał ma zostać przeznaczony na zatrudnienie profesjonalistów w swojej branży, budowanie społeczności, rozwój działań marketingowych i prowadzenie badań technicznych.

Założony w 2021 roku przez inwestora kryptowalutowego funduszu hedgingowego Yida Gao, Shima Capital zatrudnił zespół wykonawczy, który obejmuje byłego szefa DeFi w Ripple Labs, byłego partnera venture w Old Fashion Research i byłego szefa talentu w Atomic VC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0