Fireblocks uruchomił wsparcie Web3 Engine na Solanie

1 września 2022

Platforma do przechowywania aktywów cyfrowych Fireblocks uruchomiła wsparcie dla Solany, dając tysiącom swoich użytkowników dostęp do aplikacji i infrastruktury sieci deweloperskiej. 

Użytkownicy Fireblocks będą mieli bezpośredni dostęp do różnych zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi) i Web3 Solany. Jest to ruch, który według firmy przyniesie bezpośrednie korzyści menedżerom aktywów alternatywnych i uczestnikom rynku kapitałowego. – Tysiące firm używa Fireblocks, aby uzyskać dostęp do nowatorskich produktów i usług Web3 – powiedział współzałożyciel Solany Anatolij Jakowienko. – – Od dzisiaj te firmy będą miały natychmiastowy dostęp do głębi i szerokości ekosystemu Solana – dodał.

Integracja Solany nastąpiła za pośrednictwem Fireblocks’s Web3 Engine, pakietu narzędzi zaprojektowanych dla programistów budujących w przestrzeniach DeFi, GameFi i niefunkcjonalnych tokenów. Przypomnijmy, że Fireblocks Web3 Engine został uruchomiony w maju 2022 r.

Solana umieściła zdecentralizowane finanse w pobliżu centrum swojej strategii rozwoju ekosystemu, a jej ramię venture niedawno uruchomiło fundusz o wartości 100 milionów dolarów, aby wspierać startupy DeFi w Korei Południowej. Obecnie ekosystem Solana jest domem dla 77 aktywnych protokołów DeFi o łącznej wartości zablokowanej (TVL) w wysokości 1,43 miliarda dolarów, według DeFi Llama. Pod względem ogólnej wartości TVL, Solana jest szóstym największym łańcuchem DeFi.

Z kolei Fireblocks wykorzystał rynek byka, aby stać się jedną z najbardziej wartościowych firm blockchain. W lutym 2022  roku firma zamknęła rundę finansowania Series E o wartości 550 milionów dolarów przy wycenie 8 miliardów dolarów. W kolejnym miesiącu nabyła platformę płatności stablecoin First Digital za kwotę 100 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0