BNY Mellon dołącza do nowej inicjatywy kryptowalutowej

21 lipca 2021

Bank of New York Mellon dołącza do State Street oferując wsparcie w zakresie przechowywania nowej giełdy kryptograficznej.

Jak podaje „Financial Times”, BNY Mellon dołączył do konsorcjum sześciu banków stojących za uruchomieniem londyńskiej platformy Pure Digital, będącej nową platformą handlu kryptograficznego, która w najbliższym czasie ma przeprowadzić pierwszą transakcję Bitcoin (BTC).

Zbliżające się przedsięwzięcie kryptograficzne znalazło się w centrum uwagi branży w kwietniu 2021 r., zaś State Street ogłosiło plany dostarczenia swojej infrastruktury transakcyjnej do giełdy Pure Digital za pośrednictwem swojej spółki zależnej Currenex, zajmującej się technologią walutową. Oczekuje się, że platforma klasy instytucjonalnej będzie w pełni zautomatyzowanym rynkiem pozagiełdowym dla kryptowalut, obejmującym dostawę fizyczną i przechowywanie bankowe.

BNY Mellon i State Street, wraz z innymi bankami stojącymi za Pure Digital, stworzą miejsce do handlu kryptowalutami gotówkowymi, aby konkurować z większymi graczami z branży. – Rozmawialiśmy ze wszystkimi największymi bankami, ale uważamy, że banki powiernicze były jednymi z pierwszych, które zauważyły ​​popyt, więc są teraz bardziej zaawansowane – powiedziała Lauren Kiley, dyrektor generalny Pure Digital.

Współzałożyciel Pure Digital, Campbell Adams, stwierdził, że firma spodziewa się, że rozpocznie handel w ciągu tygodnia, przy czym pierwsza transakcja obejmie handel bitcoinami. Dyrektor powiedział również, że Pure Digital nie martwi się kwestiami wynikającymi ze współpracy z instytucjami bankowymi, wyrażając przekonanie, że wkład banku jest ważny dla przyjęcia branży. – Rynek kryptowalut potrzebuje banków, nie sądzę, by mógł się bez nich skalować – stwierdził.

Powyższe wiadomości stanowią kolejny kamień milowy we wdrażaniu kryptowalut przez instytucje finansowe w Stanach Zjednoczonych, a zarówno BNY Mellon, jak i State Street coraz bardziej angażują się w tę branżę. Po ogłoszeniu planów przechowywania kryptowalut w lutym 2021 r., BNY Mellon przeniósł się na kryptowaluty, stając się w lipcu 2021 r. dostawcą usług w zakresie funduszy giełdowych dla dużego zarządzającego aktywami kryptograficznymi Grayscale Investments.

State Street jest znana ze współpracy w zakresie cyfrowej waluty z giełdą Gemini, należącą do braci Winklevoss. W czerwcu 2021 r. bank uruchomił dedykowany dział finansów cyfrowych, skupiający się na kryptowalutach, technologii blockchain i walutach cyfrowych banku centralnego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0