Robert Zagotta dołącza do firmy Bitstamp

21 lipca 2021

Giełda kryptowalut zatrudniła Roberta Zagottę, byłego dyrektora handlowego firmy Kraken, na stanowisko pierwszego dyrektora generalnego firmy w Stanach Zjednoczonych.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że Zagotta pojawi się na pokładzie firmy, aby „nadzorować codzienne operacje” i przyspieszyć rozwój giełdy w kraju. Biznesmen był związany z giełdą kryptowalut Kraken przez ponad trzy lata, pracował również jako starszy dyrektor zarządzający w Chicago Mercantile Exchange Group. – Stany Zjednoczone mają wyjątkowy krajobraz regulacyjny i ogromny potencjał wzrostu w branży aktywów cyfrowych – powiedział Julian Sawyer, dyrektor generalny Bitstamp Global. – Obsadzenie stanowiska regionalnego dyrektora generalnego Bitstamp pokazuje znaczenie, jakie Stany Zjednoczone mają dla naszej globalnej wymiany – dodał.

Zagotta posiada udokumentowane sukcesy w budowaniu i rozwijaniu firm na rynkach o ustalonej i wschodzącej pozycji oraz znaczące doświadczenie w zakresie technologii kryptowalut i blockchain. Jego zalety to umiejętność rozwijania i prowadzenia linii biznesowych, rozwoju produktów, globalnego marketingu i sprzedaży, rozwoju międzynarodowego biznesu oraz inwestowania w fuzje i przejęcia/VC. Posiada również duże doświadczenie w budowaniu i kierowaniu zwycięskimi zespołami, strategiami i fuzjami, analityką dużych zbiorów danych, operacjami i zasadami lean, planowaniem/prognozowaniem oraz facylitacją i realizacją zespołów kierowniczych.

W wypowiedzi dla serwisu Cointelegraph Zagotta powiedział, że zamierza skupić się na „zawiłościach i możliwościach na rynku amerykańskim”, podczas gdy Sawyer ma zająć się globalną wizją firmy Bitstamp. Dyrekor generalny na rynek amerykanski zaznaczył, że jego celem będzie przyciągnięcie zainteresowania amerykańskich firm i inwestorów, ale giełda już wcześniej była głównym konkurentem lokalnych giełd kryptograficznych.

W ostatnich miesiącach Bitstamp zatrudniło kilku profesjonalistów do pełnienia funkcji wykonawczych. Sawyer, były dyrektor Gemini, zastąpił w październiku 2020 r. długoletniego dyrektora generalnego i współzałożyciela giełdy, Nejca Kodriča. – Będziemy nadal wprowadzać najlepsze talenty w USA i na całym świecie – powiedział Zagotta. – Podwoiliśmy nasz zespół w USA w 2021 r. i spodziewamy się potroić zespół do 2022 r. – dodał.

Jak podają przedstawiciele Bitstamp, giełda kryptograficzna odnotowała 570% wzrost liczby nowych klientów w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie 2021 r., przy 281% wzroście zarządzanych aktywów. Dane z CoinMarketCap pokazują, że giełda zajmuje ogólnie 11. miejsce, z dziennym wolumenem obrotu przekraczającym 270 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0