Capital Union przedstawił swoją strategią kryptowalutową

2 czerwca 2022

Bank z siedzibą na Bahamach, który posiada część rezerw emitenta stablecoinów Tether (USDT), coraz bardziej aktywnie angażuje się w branżę kryptowalutową.

Instytucja bankowa rozwinęła handel kryptowalutami i usługi powiernicze dla swoich profesjonalnych klientów. – Współpracujemy z kilkoma wybranymi systemami transakcyjnymi i dostawcami płynności oraz garstką opiekunów i dostawców technologii, co pozwala nam na obsługę dużej różnorodności aktywów cyfrowych w ramach naszych usług handlowych i powierniczych – powiedział przedstawiciel firmy.

Usługi związane z kryptowalutami w dalszym ciągu stanowią niewielką działalności Capital Union, która koncentruje się głównie na świadczeniu tradycyjnych usług zarządzania majątkiem i usług inwestycyjnych. – Nie mamy kierunkowego poglądu na rynki kryptowalut ani na żadne konkretne monety, ale jako przyszłościowa instytucja finansowa zdecydowaliśmy się umożliwić naszym profesjonalnym klientom handel w tej nowej klasie aktywów, jeśli będą tego chcieli – wyjaśnił rzecznik.

Capital Union aktywnie pracuje również nad rozwojem możliwości związanych z blockchainem transakcyjnym, ponieważ bank spodziewa się, że będzie to obszar znaczących zakłóceń dla branży finansowej.

Założony w 2013 roku Capital Union zarządzał aktywami o wartości 1 miliarda dolarów do końca 2020 roku. Bank nawiązał współpracę z Chainalysis w kwietniu 2022 roku, aby zapewnić bezpieczne i zgodne z przepisami wdrożenie swoich rozwiązań kryptowalutowych, takich jak handel i powiernictwo. Według rzecznika banku, Bahamy były jednym z pierwszych narodów, które przyjęły ramy regulacyjne znane jako DARE Act w 2020 roku. – Jako lokalnie regulowany bank, pozwala nam to na oferowanie usług związanych z kryptowalutami naszym klientom, którymi są instytucje finansowe, pośrednicy finansowi i profesjonalni inwestorzy – powiedział przedstawiciel Capital Union.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0