Capital Union przedstawił swoją strategią kryptowalutową

Bank z siedzibą na Bahamach, który posiada część rezerw emitenta stablecoinów Tether (USDT), coraz bardziej aktywnie angażuje się w branżę kryptowalutową.

Instytucja bankowa rozwinęła handel kryptowalutami i usługi powiernicze dla swoich profesjonalnych klientów. – Współpracujemy z kilkoma wybranymi systemami transakcyjnymi i dostawcami płynności oraz garstką opiekunów i dostawców technologii, co pozwala nam na obsługę dużej różnorodności aktywów cyfrowych w ramach naszych usług handlowych i powierniczych – powiedział przedstawiciel firmy.

Usługi związane z kryptowalutami w dalszym ciągu stanowią niewielką działalności Capital Union, która koncentruje się głównie na świadczeniu tradycyjnych usług zarządzania majątkiem i usług inwestycyjnych. – Nie mamy kierunkowego poglądu na rynki kryptowalut ani na żadne konkretne monety, ale jako przyszłościowa instytucja finansowa zdecydowaliśmy się umożliwić naszym profesjonalnym klientom handel w tej nowej klasie aktywów, jeśli będą tego chcieli – wyjaśnił rzecznik.

Capital Union aktywnie pracuje również nad rozwojem możliwości związanych z blockchainem transakcyjnym, ponieważ bank spodziewa się, że będzie to obszar znaczących zakłóceń dla branży finansowej.

Założony w 2013 roku Capital Union zarządzał aktywami o wartości 1 miliarda dolarów do końca 2020 roku. Bank nawiązał współpracę z Chainalysis w kwietniu 2022 roku, aby zapewnić bezpieczne i zgodne z przepisami wdrożenie swoich rozwiązań kryptowalutowych, takich jak handel i powiernictwo. Według rzecznika banku, Bahamy były jednym z pierwszych narodów, które przyjęły ramy regulacyjne znane jako DARE Act w 2020 roku. – Jako lokalnie regulowany bank, pozwala nam to na oferowanie usług związanych z kryptowalutami naszym klientom, którymi są instytucje finansowe, pośrednicy finansowi i profesjonalni inwestorzy – powiedział przedstawiciel Capital Union.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0