Coinbase na pierwszym miejscu w Apple App Store

12 maja 2021

Aplikacja handlowa po raz pierwszy została udostępniona w sklepie w 2014 roku.

Aplikacja mobilna Coinbase na największej giełdzie kryptowalut znajduje się teraz na szczycie list przebojów amerykańskiego Apple App Store.

Według listy Top Charts w Apple App Store, Coinbase jest obecnie najpopularniejszą aplikacją w Stanach Zjednoczonych, wyprzedzając TikToka, YouTube, Facebooka, Instagram i aplikację handlową Robinhood. Cash App, który umożliwia użytkownikom wysyłanie pieniędzy i kupowanie Bitcoinów (BTC), znajduje się obecnie na 12. miejscu, podczas gdy aplikacje Binance i Trust są odpowiednio na 16. i 17. miejscu.

Aplikacja Coinbase zyskała na popularności już w kwietniu 2021 r., zwłaszcza od kiedy firma zaczęła handlować swoimi akcjami na giełdzie Nasdaq. W tym czasie zainteresowanie opinii publicznej aplikacją wzrosło, co prawdopodobnie doprowadziło do wzrostu liczby jej użytkowników.

Z danych witryny analitycznej SensorTower wynika, że udostępniona po raz pierwszy w Apple App Store w 2014 roku, aplikacja handlowa Coinbase w kwietniu 2021 r. miała około 2 milionów pobrań.

Coinbase zostało założone w czerwcu 2012 roku przez Briana Armstronga, byłego inżyniera Airbnb. Armstrong zapisał się do programu inkubatorów startupów Y Combinator i otrzymał zastrzyk gotówki w wysokości 150 000 dolarów. Nazwa firmy pochodzi od transakcji coinbase, które są specjalnymi transakcjami wprowadzającymi do obiegu kryptowaluty jako dowód pracy kryptowalut. W październiku 2012 r. Firma uruchomiła usługi kupna i sprzedaży bitcoinów za pomocą przelewów bankowych. W maju 2013 r. przedsiębiorstwo otrzymało dotację Serii A o wartości 5 mln dolarów, kierowaną przez Freda Wilsona od firmy venture capital Union Square Ventures. W grudniu tego samego roku firma otrzymała dotację w wysokości 25 mln dp;arw od firm venture capital Andreessen Horowitz, Union Square Ventures (USV) i Ribbit Capital. W 2014 roku firma urosła do miliona użytkowników, nabyła usługę eksploratora blockchain Blockr i firmę Kippt zajmującą się zakładkami internetowymi, zabezpieczyła ubezpieczenie wartości bitcoinów przechowywanych na ich serwerach i uruchomiła system skarbca do bezpiecznego przechowywania bitcoinów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0