Checkout.com uruchomił rozliczenia stablecoinów 24/7

9 czerwca 2022

Handlowcy mogą już przyjmować płatności dokonywane za pośrednictwem USDC i konwertować środki bezpośrednio na walutę fiat.

Globalny procesor płatności Checkout.com uruchomił nowy system rozliczeń stablecoin, który pozwoli sprzedawcom na przetwarzanie płatności kryptowalutowych od klientów w czasie rzeczywistym – potencjalnie rozszerzając przypadki użycia stablecoinów w handlu elektronicznym. System rozliczeń stablecoinów koncentruje się na USD Coin (USDC) firmy Circle, drugim co do wielkości stablecoinie pod względem kapitalizacji rynkowej, i pozwala handlowcom na automatyczną konwersję płatności USDC na fiat po ich otrzymaniu. Usługa będzie dostępna dla handlowców przez całą dobę, co oznacza, że płatności będą rozliczane nie tylko w zwykłych godzinach pracy, ale również w weekendy i święta.

System rozliczeń wykorzystuje technologię wypłat opracowaną przez dostawcę infrastruktury kryptowalutowej, firmę Fireblocks. Dzięki programowi beta z Fireblocks, Checkout.com rozliczył ponad 300 milionów dolarów w transakcjach USDC. Początkowo system rozliczeń stablecoinów Checkout.com będzie obsługiwał tylko USDC, chociaż istnieją plany, aby z czasem zaoferować szerszy zakres aktywów.

– Tradycyjnie, płatności są naprawdę fragmentaryczne, powolne i drogie. Ten pierwszy krok do rozliczania wypłat dla handlowców za pomocą stablecoinów to tylko niewielka część tego, co możemy zrobić w przestrzeni płatności – powiedział Ran Goldi, wiceprezes ds. płatności w Fireblocks. – Kupcy kryptowalutowi stali się obecnie bardzo skalowalni, w porównaniu do zaledwie pięciu lat temu, kiedy kupcy kryptowalutowi w zasadzie nie istnieli. Zwiększone zapotrzebowanie ze strony handlowców na otrzymywanie wypłat w stablecoinach pokazuje ich gotowość do przechowywania swoich środków i interakcji ze swoimi sprzedawcami i kontrahentami w kryptowalutach – dodał.

Rebrandingowany w 2012 roku jako rozwiązanie płatnicze oparte na chmurze, Checkout.com mocno pivotował w kierunku aktywów cyfrowych i Web3, nawiązawszy partnerstwo z głównymi graczami kryptowalutowymi, w tym Coinbase, Crypto.com, FTX i MoonPay. W styczniu 2022 r. firma zamknęła rundę inwestycyjną Series D o wartości 1 miliarda dolarów przy wycenie 40 miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0