Mastercard pozwoli posiadaczom kart na dokonywanie bezpośrednich zakupów NFT

10 czerwca 2022

Firma umożliwi 2,9 miliardom posiadaczy kart płatniczych dokonywanie bezpośrednich zakupów za pomocą tokenów NFT.

Dostawca usług finansowych ogłosił, że w ciągu ostatniego roku pracował nad rozszerzeniem swojej sieci płatniczej na NFT. Firma nawiązała współpracę z kilkoma wiodącymi rynkami NFT, aby umożliwić 2,9 mld posiadaczy kart płatniczych bezpośrednie dokonywanie zakupów NFT bez konieczności wcześniejszego zakupu kryptowalut.

Obecnie, aby licytować i kupować NFT, użytkownicy muszą kupować kryptowaluty. Jednak dzięki najnowszej współpracy z Mastercard, miliardy posiadaczy kart mogą teraz ominąć proces zakupu kryptowaluty i przekazywania jej na rynki NFT. „Te integracje mają na celu uczynienie kryptowalut bardziej dostępnymi i pomóc ekosystemowi NFT stale się rozwijać, wprowadzać innowacje i przynosić więcej fanów” – poinformowała firma w komunikacie.

Przedsiębiorstwo przyznało, że nawiązało współpracę z wieloma rynkami NFT, a mianowicie Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway i dostawcą infrastruktury Web3 – MoonPay.

Decyzja o rozszerzeniu sieci płatniczej na szybko rozwijający się ekosystem NFT została podjęta na podstawie ostatniego badania przeprowadzonego przez firmę wśród 35 tys. respondentów z 40 krajów, które wykazało, że 45% konsumentów albo kupiło NFT, albo rozważa taką możliwość. 50% badanych konsumentów wykazało również zainteresowanie bardziej elastycznymi opcjami dokonywania zakupów.

Mastercard pracuje również nad zapewnieniem klientom światowej klasy bezpieczeństwa przy korzystaniu z najnowszej opcji płatności, podobnej do tej, jaką można uzyskać „okonując transakcji w sklepie lub w Internecie przy użyciu karty płatniczej.

Gigant w dziedzinie przetwarzania płatności wykazał żywe zainteresowanie rynkami kryptowalut i NFT w ciągu ostatnich kilku lat. W kwietniu 2022 roku firma złożyła wniosek o 15 znaków towarowych związanych z metaverse i NFT.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0