Circle uzyskało rekordową sumę inwestycyjną

30 maja 2021

W ostatnim czasie spółce udało się pozyskać kwotę 440 milionów dolarów.

Jak poinformował magazyn „Forbes”, Circle, twórca drugiego co do wielkości stablecoina, USDC, pozyskała 440 milionów dolarów z inwestycji prywatnych od szeregu inwestorów private equity, instytucjonalnych i strategicznych. 28 maja 2021 r. przedsiębiorstwo podpisało umowę, której przedmiotem jest przejęcie inwestycji od firmy Fidelity Management and Research, FTX i innych.

W opublikowanym w „Forbesie” artykule podsumowano szczegóły dotyczące 12 najbardziej znaczących wkładów pieniężnych. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się dostawca rozwiązań do wydobywania kryptowalut Bitmain, reklamujący rundę inwestycyjną 2018 w wysokości 422 milionów dolarów. Trzecie miejsce dzierży BlockFi z 350 milionami dolarów rundy VC od 2021 roku. Dapper Labs i Blockchain.com zajmują czwarte i piąte miejsce – firmom udało się zyskać odpowiednio 305 milionów dolarów i 300 milionów dolarów.

Jak dotąd rok 2021 był dobry dla firm kryptowalutowych Raisi Funds. „Spośród 12 największych inwestycji kryptowalutowych w historii pięć miało miejsce w 2021 r.” – czytamy w opracowaniu „Forbesa”.

Pzestrzeń kryptowalut odnotowała znaczny wzrost w 2021 r. Cena Bitcoina osiągnęła w tym roku rekordowe poziomy, a także znakomite wyniki cenowe w porównaniu z innymi zasobami cyfrowymi.

Warto podkreślić, że Coinbase znajduje się na liście „Forbesa”, ponieważ w 2018 roku zainwestowano w tą markę kapitał o wartości 300 milionów dolarów. Finansowanie obejmowało między innymi udział Andreessena Horowitza i Polychain Capital. Coinbase wszedł na giełdę Nasdaq w kwietniu 2021 r. na zasadzie bezpośredniego wpisu.

Circle to firma zajmująca się technologią płatności peer-to-peer. Jej siedziba znajduje się w Bostonie w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Jeremy’ego Allaire’a i Seana Neville’a w październiku 2013 roku. Platforma płatności mobilnych Circle Pay umożliwia użytkownikom przechowywanie, wysyłanie i odbieranie tradycyjnych walut fiducjarnych. We wrześniu 2015 r. Firma Circle otrzymała pierwszą licencję BitLicense wydaną przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork. W kwietniu 2016 r. rząd brytyjski zatwierdził pierwszą licencję na wirtualną walutę dla Circle.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0