Coinbase śledzi transakcje off-exchange od holenderskich klientów

25 czerwca 2022

Holenderscy użytkownicy muszą podać pełne imię i nazwisko odbiorcy, cel transferu i pełny adres zamieszkania, aby przenieść aktywa cyfrowe poza platformę.

Od 27 czerwca 2022 r. wszyscy klienci Coinbase w Holandii będą musieli wypełnić nowe wymagania Know Your Customer przy przekazywaniu aktywów cyfrowych na adresy portfeli, które nie są oparte na giełdzie. Obejmuje to podanie pełnego imienia i nazwiska odbiorcy, celu przelewu i pełnego adresu zamieszkania odbiorcy. Nowa zasada nie ma wpływu na przelewy pomiędzy kontami Coinbase.

Giełda zaznaczyła, że zmiana będzie miała wpływ jedynie na użytkowników Coinbase w Holandii i jest wprowadzana w celu zachowania zgodności z regulacjami dotyczącymi aktywów cyfrowych w tym kraju. Portfele inne niż depozytowe podlegają krajowej ustawie o sankcjach z 1977 r., która nakazuje dostawcom usług finansowych, takim jak giełdy kryptowalutowe, sprawdzanie tożsamości osób lub podmiotów prawnych, z którymi mają relacje biznesowe. Ustawa weszła w życie, aby zapobiec transferowi aktywów finansowych w celach takich jak pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu.

Na początku czerwca 2022 r. Pieter Hasekamp, dyrektor Holenderskiego Biura Analiz Ekonomicznych, wezwał Holandię do zakazania Bitcoina i stwierdził, że kraj ten pozostaje w tyle, jeśli chodzi o próby ograniczenia szumu wokół kryptowalut. Tymczasem krajowe organy regulacyjne ostrzegły, że aktywa cyfrowe nie nadają się ani jako środek płatniczy, ani jako środek inwestycyjny.

W marcu 2022 r. Coinbase ogłosiło, że będzie śledzić transakcje poza platformą w Kanadzie, Singapurze i Japonii, powołując się na zgodność regulacyjną z lokalnymi przepisami. Kanadyjscy użytkownicy będą musieli podać informacje o odbiorcach, nawet jeśli przelewają środki między własnymi portfelami kryptowalutowymi, mimo że wszystkie takie wymagania KYC są zwolnione w przypadku transakcji poniżej 801 dolarów. Tymczasem użytkownicy japońscy i singapurscy muszą podać szczegóły transakcji dla każdej pojedynczej transakcji poza platformą, bez minimalnego progu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0