Bitpanda zapowiada masowe zwolnienia

28 czerwca 2022

Austriacka platforma handlu kryptowalutami i akcjami Bitpanda dołączyła do rosnącej listy firm, które ogłosiły zwolnienia pracowników.

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek niedźwiedzia doprowadził do wielu katastrofalnych rezultatów dla wielu ekosystemów, takich jak TerraUSD Classic (USTC) i fiasko de-peggingowe Magic Internet Money (MIM) firmy Abracadabra. Będąc świadkiem krachów z pierwszego rzędu, Bitpanda podjęła decyzję o zmniejszeniu liczby pracowników do około 730 osób.

Chociaż dokładna liczba pracowników, którzy mają przestać pracować dla Bitpandy, pozostaje nieujawniona, dane z LinkedIn wskazują, że firma jest w trakcie zwalniania około 277 pracowników pracujących na pełnym i niepełnym etacie. „Jest to trudna, ale konieczna decyzja i jesteśmy przekonani, że nowy projekt organizacyjny pomoże nam być bardziej skoncentrowanym, efektywnym i silniejszym jako firma” – napisano w komunikacie.

Firma oferuje swoim byłym pracownikom pakiety wsparcia, które obejmują wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, referencje oraz program pomocy pracowniczej. Mówiąc o swojej fazie hiper wzrostu, czyli o czasie, w którym rynek kryptowalut przekroczył poziom kapitalizacji rynkowej wynoszący 2 biliony dolarów, Bitpanda ujawniła problemy z wewnętrznymi procesami i infrastrukturą. „Doszliśmy do punktu, w którym większa liczba dołączających osób nie zwiększyła naszej efektywności, ale zamiast tego stworzyła koszty koordynacji, szczególnie w tej nowej rzeczywistości rynkowej. Patrząc teraz wstecz, zdajemy sobie sprawę, że nasze tempo zatrudniania nie było zrównoważone. To był błąd” – czytamy w dokumencie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0