Coinbase uruchamia własną sieć warstwy 2

27 lutego 2023

Sieć, znana jako Base, ma być tanim, bezpiecznym, przyjaznym dla deweloperów środowiskiem, które posłuży jako most wprowadzający użytkowników do gospodarki kryptowalutowej.

23 lutego 2023 r. Coinbase poinformowało o uruchomieniu Base – sieci warstwy-2 Ethereum. Ma ona zaoferować tanie, bezpieczne, przyjazne dla deweloperów środowisko do budowania zdecentralizowanych aplikacji (DApps) na blockchainie.

Base ma być mostem dla użytkowników do gospodarki kryptowalutowej, oferując dostęp do innych ekosystemów L1, takich jak Solana, i czyniąc go interoperacyjnym z innymi łańcuchami. Zapewni również dostęp do produktów, użytkowników i narzędzi Coinbase, a także łatwych ramp fiatowych i potężnych narzędzi akwizycyjnych. Firma poinformowała, że nie ma planów wydania nowego tokena sieciowego.

Wiadomo już, że Base będzie w pełni open source i swobodnie dostępny. Firma zapewniła, że dołącza do zespołu OP Stack core dev, aby było to dobro publiczne dostępne dla wszystkich.

Coinbase będzie nadal integrować się jako wymiana z innymi sieciami, a sama Base będzie mostem, a nie wyspą. Przede wszystkim jednak Base być łatwą w użyciu siecią dla klientów Coinbase. W ramach swojego planu decentralizacji Coinbase współpracuje obecnie z Op Labs i Optimism Collective.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0