Coinone wstrzyma wypłaty do niezweryfikowanych portfeli zewnętrznych

30 grudnia 2021

Giełda planuje zweryfikować nazwiska użytkowników i dane rejestracyjne rezydentów, aby upewnić się, że transakcje kryptowalutowe są wykorzystywane do nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy.

Południowokoreańska giełda kryptowalutowa Coinone ogłosiła, że począwszy od stycznia 2022 r. nie będzie zezwalać na wypłaty tokenów do niezweryfikowanych portfeli zewnętrznych. W komunikacie podanym do publicznej wiadomości 29 grudnia 2021 r. przedstawiciele firmy poinformowali, że użytkownicy giełdy będą mieli czas od 30 grudnia 2021 r. do 23 stycznia 2022 r., aby zarejestrować swoje zewnętrzne portfele na giełdzie, po czym wspomniane wypłaty nie będą możliwe. Giełda sprecyzowała, że użytkownicy kryptowalut mogą rejestrować tylko własne portfele, a proces weryfikacji „może zająć trochę czasu”, zaś cały proces może ulec zmianie w przyszłości.

Giełda planuje zweryfikować nazwiska użytkowników i numery rejestracyjne rezydentów – wydawane wszystkim mieszkańcom Korei Południowej – aby upewnić się, że transakcje kryptowalutowe nie są wykorzystywane do nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy. Klienci na giełdzie prawdopodobnie nie będą mogli wypłacać środków do portfeli bez zabezpieczeń Know Your Customer, czyli KYC. Ograniczenie to dotyczy również popularnego portfela sprzętowego Ledger.

W marcu 2021 r. rząd Korei Południowej wdrożył wcześniej uchwaloną ustawę, która wymaga, aby lokalne giełdy kryptowalut spełniały wymagania dotyczące konta z prawdziwą nazwą i uwierzytelnianiem ISMS, a także raportowania swoich operacji w ciągu sześciu miesięcy. Użytkownicy kryptowalut w tym kraju będą również świadkami wdrożenia zasady podatkowej, która ma wejść w życie w styczniu 2022 r. – zasada ta nałoży podatki od zysków kapitałowych na wszystkie zyski z handlu kryptowalutami o wartości przekraczającej w przybliżeniu 2300 dolarów. Wiele giełd, w tym Bithumb, ogłosiło od tego czasu ograniczenia i silniejsze kontrole w odpowiedzi na nacisk koreańskich ustawodawców na regulację kryptowalut. Jednak Coinone prawdopodobnie nadal będzie akceptować portfele oferowane przez giełdy już zgodne z kontrolami KYC, które obejmowałyby te z FTX i Binance.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0