Valereum przejmuje gibraltarską firmę Juno

31 grudnia 2021

Gibraltarska grupa technologiczna Valereum Blockchain ogłosiła przejęcie Juno Group – firmy, która pomaga w zakładaniu i administrowaniu funduszami powierniczami, zarządzaniu pieniędzmi i tworzeniu przedsiębiorstw na Gibraltarze.

Juno to firma, którą Valereum opisuje jako posiadającą trzy obszary licencjonowanej działalności: zarządzanie trustami i podobnymi podmiotami, administrowanie środkami finansowymi dla szeregu działań, w tym zarówno transakcji fiat, jak i kryptowalutowych, oraz inkorporacja i zarządzanie przedsiębiorstwami w Gibraltarze i innych krajach na całym świecie.

Umowa podpisana przez obie firmy jest krokiem w kierunku stworzenia w pełni regulowanego połączenia między światem fiat i kryptowalut. Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku Valereum ujawniło swój zamiar przejęcia Gibraltar Stock Exchange, regulowanej giełdy, która starała się wyróżnić poprzez dążenie do regulowanych aktywów cyfrowych.

Organy regulacyjne półwyspu oceniają obecnie ofertę Valereum. Przejęcie giełdy ma nastąpić w 2022 roku i ma szansę doprowadzić do powstania pierwszej na świecie zintegrowanej giełdy, w której wspólne obligacje mogą być przedmiotem obrotu obok głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Dogecoin.

Po przejęciu Juno, członek zarządu Valereum, Alan Gravett, obejmie stanowisko przewodniczącego w Juno. Aby transfer i zmiana kontroli zostały sfinalizowane, wymagana jest jedynie zgoda Gibraltarskiej Komisji Usług Finansowych.

W ostatnim czasie Gibraltar stał się niezwykle przychylnym środowiskiem regulacyjnym dla firm w przestrzeni kryptowalutowej. Komisja Usług Finansowych Gibraltaru zezwoliła przedsiębiorstwom kryptowalutowym na działalność w tym kraju m.in, lokalnej spółce zależnej Huobi Group – Huobi Gibraltar, która oferuje usługi handlu spotowego, oraz oddziałowi Block.one – Bullish Limited.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0