Deloitte: instytucje finansowe zwiększą przyszłe wydatki na blockchain

26 listopada 2020

Przedstawiciele firmy spodziewają się, że rok 2021 będzie przełomowym rokiem dla łańcucha bloków.

Z najnowszej ankiety Deloitte zatytułowanej „Financial Services Industry Outlooks 2020” wynika, że wiele instytucji finansowych może zwiększyć swoje wydatki na blockchain w 2021 roku. Wstępne wyniki udostępnione Cointelegraph wskazują, że 27% ankietowanych instytucji spodziewa się „nieznacznego wzrostu wydatków” na technologię blockchain i rozproszonej księgi, podczas gdy 14% spodziewa się dużego wzrostu. Kolejne 33% nie spodziewa się żadnych zmian, a pozostałe 27% chce nieznacznie zmniejszyć swoje wydatki.

Badanie odbyło się w okresie od lipca do sierpnia 2020 r. Wśród respondentów znalazło się 800 osób zarządzających wyższym szczeblem w instytucjach finansowych – bankach, firmach płatniczych, ubezpieczeniowych, funduszach hedgingowych i innych firmach inwestycyjnych. Aby wziąć udział w badaniu firmy musiały wygenerować co najmniej 1 miliard dolarów przychodu w 2019 roku.

W ankiecie zestawiono blockchain z wieloma innymi popularnymi technologiami. Chociaż ogólnie nie była to najpopularniejsza z nich, wydaje się, że jest dość polaryzująca: odsetek instytucji, które spodziewają się dużego wzrostu wydatków, jest drugim co do wielkości w próbie, a jedynie przetwarzanie w chmurze nieznacznie wyprzedza o 15%. I odwrotnie, tylko zrobotyzowana automatyzacja procesów nie wywarła wrażenia na większej liczbie instytucji, ponieważ 35% z nich spodziewa się zmniejszenia wydatków. Sztuczna inteligencja zajmuje w zestawieniu  trzecie miejsce, a 26% respondentów spodziewa się ograniczenia inwestycji.

Instytucje finansowe mogą również chcieć zwiększyć inwestycje w prywatność danych i bezpieczeństwo cybernetyczne – dziedziny, w których potencjalnie można by zastosować szereg rozwiązań opartych na łańcuchu bloków.

Komentując raport, Richard Walker, szef zespołu ds. Usług finansowych w Deloitte, powiedział, że 2021 będzie „rokiem przełomu dla technologii blockchain i cyfrowych rejestrów”. – Po latach obietnic i oczekiwań ludzie będą zaskoczeni postrzeganą szybkością i wpływem tej przestrzeni w przyszłym roku – dodał.

Raport jest następstwem podobnie pozytywnego badania przeprowadzonego przez Deloitte w lutym 2020 r., w którym stwierdzono, że 39% firm na całym świecie ma już technologię blockchain zintegrowaną w produkcji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0