Rekordowa liczba wielorybów bitcoin

26 listopada 2020

Według danych firmy analitycznej Glassnode liczba adresów przechowujących więcej niż 1000 BTC po raz pierwszy od 2016 roku osiągnęła ATH.

Liczba wielorybów po raz kolejny przekroczyła 2000, po tym jak Bitcoin dotknął szczytu na poziomie 19 666 dolarów. Według Glassnode, w chwili pisania tego tekstu jest prawie 2000 wielorybów bitcoin. Ostatni raz było ich tak wiele w czerwcu 2016 roku, a więc rok przed biegiem byków bitcoin w 2017 roku.

Wieloryby są inwestorami tak bogatymi, że dokonywane przez nich transakcje mogą powodować wzrost lub spadek cen. Glassnode definiuje je jako podmioty (osoby lub organizacje, które według Glassnode są właścicielami pewnej grupy portfeli), które przechowują co najmniej 1000 bitcoinów. 

Inwestorzy miliarderowi, tacy jak Stanley Druckenmiller i Ricardo Salinas Pliego, należą do czołowych inwestorów w bitcoin. Warto też przypomnieć, że minionego lata MicroStrategy kupiło 450 milionów dolarów w bitcoinach. Jej dyrektor generalny, Michael Saylor, uważa najpopularniejszą na świecie kryptowalutę za „rój cyber szerszeni służących bogini mądrości”.

Tymczasem rocznie liczba firm oferujących BTC swoim klientom. Niedawno PayPal udostępnił usługi kryptograficzne klientom z USA, Robinhood oferuje handel kryptowalutami bez prowizji, a aplikacja Square Cash sprzedaje kryptowaluty swoim użytkownikom. Aby zapewnić swoim klientom wystarczającą podaż, podmioty takie jak Grayscale, Square i PayPal wykupują wszystkie nowe bitcoiny. Należy jednak pamiętać, że jeśli niewielka liczba firm posiada większość bitcoinów, sieć rozproszona może stać się nieco obciążona.

Dane firmy Santiment, zajmującej się analizą sieci, pokazują, że chociaż mniejsi posiadacze sprzedawali swoje bitcoiny podczas ostatniej rundy byków w różnych punktach cenowych, wieloryby wciąż się gromadzą. Wiele wskazuje na to, że jednym z głównych powodów dla których za bitcoina w ostatnich dniach musieliśmy zapłacić ponad 70 tysięcy złotych, mógł być niedobór waluty. Według strony internetowej śledzącej wykorzystanie bitcoinów w skarbcach korporacji, 15 firm notowanych na giełdzie ma teraz ekspozycję na BTC, a niektóre zauważyły, że ich inwestycje znacznie wzrosły, odkąd kupili kryptowalutę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0