Deutsche Telekom inwestuje w mobilną platformę DeFi Celo

20 kwietnia 2021

Niemieckie przedsiębiorstwo jest pierwszą firmą telekomunikacyjną, która dołączyła do Celo Alliance for Prosperity.

Deutsche Telekom, jeden z największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Europie, zainwestował w platformę płatności blockchain Celo, aby wspierać rozwój zdecentralizowanych finansów.

Gigant telekomunikacyjny dokonał „znaczącego zakupu” rodzimego tokena Celo CELO za pośrednictwem swojego strategicznego funduszu inwestycyjnego Telekom Innovation Pool. Firma nie podała szczegółów dotyczących inwestycji.

Wraz z inwestycją Deutsche Telekom dołączył do globalnego Celo Alliance for Prosperity – ekosystemu Celo i sieci ponad 130 członków, w tym organizacji non-profit, sprzedawców, podmiotów obsługujących płatności i firm blockchain. Zgodnie z zapowiedzią, Deutsche Telekom jest pierwszą firmą telekomunikacyjną, która przystąpiła do sojuszu.

W ramach przeprowadzki T-Systems MMS, spółka zależna Deutsche Telekom, przeprowadzi walidację wdrożenia Open Telekom Cloud lub OTC. OTC spełnia wymogi zgodności w ramach europejskich ram regulacyjnych, zapewniając bezpieczne usługi finansowe dostępne za pośrednictwem smartfonów.

Adel Al-Saleh, członek zarządu Deutsche Telekom i dyrektor generalny T-Systems, powiedział, że nowa inwestycja strategiczna pomoże firmie uczestniczyć w publicznej sieci blockchain. – Jesteśmy w stanie zabezpieczyć sieć Celo dzięki naszej inwestycji i naszej własnej infrastrukturze chmurowej, jednocześnie ułatwiając wdrażanie użytkowników i opracowywanie przypadków użycia w sieci Celo – powiedział.

Ponadto Deutsche Telekom otworzy swoje API SMS, aby umożliwić weryfikatorom wysyłanie weryfikacyjnych wiadomości tekstowych za pomocą ich usług. Zgodnie z zapowiedzią, różnorodność dostawców SMS-ów na platformie Celo poprawia zarówno bezpieczeństwo, jak i niezawodność zdecentralizowanego protokołu weryfikacji telefonicznej, który odgrywa kluczową rolę w użyteczności łańcucha blokowego Celo.

– Cieszymy się, że Deutsche Telekom pomógł zabezpieczyć sieć Celo, rozwinąć infrastrukturę Celo i wnieść znaczący wkład w walidację. Potężne połączenie posiadania CELO i budowania na platformie mobilnej pomoże przyspieszyć przyjęcie na rynek aktywów cyfrowych – powiedział współzałożyciel Celo, Rene Reinsberg.

Celo to ekosystem blockchain typu open source, który koncentruje się na umożliwieniu dostępu do systemów i narzędzi DeFi za pośrednictwem smartfona. W 2020 roku dyrektor generalny członka sojuszu Celo, Blockdaemon, przewidział, że ekosystem Celo wkrótce będzie obejmował „szybki system PayPal z własnymi rodzimymi walutami”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0