Newegg akceptuje płatności w Dogecoinach

20 kwietnia 2021

Amerykański internetowy sprzedawca elektroniki Newegg dodał Dogecoin (DOGE) jako oficjalną metodę płatności.

20 kwietnia 2021 r. firma poinformowała, że ​​nowa funkcja została wprowadzona w związku z Dniem Doge – świętem kryptowalutowym zorganizowanym przez zwolenników DOGE. Zwolennicy kryptowaluty mają nadzieję, że osiągnie ona w tym dniu poziom 1 dolara.

Starszy menedżer marki Newegg, Andrew Choi, uważa, że rosnąca dynamika wokół kryptowaluty jest „niezaprzeczalna”. – Niedawny wzrost wartości Dogecoin podkreśla potrzebę ułatwienia klientom dokonywania zakupów za pomocą tej popularnej kryptowaluty – zauważył.

Newegg stał się jednym z pierwszych dużych sklepów internetowych, które akceptowały Bitcoin (BTC), kiedy firma nawiązała współpracę z BitPay w 2014 roku. Początkowo płatność w Bitcoinach była dostępna jedynie dla użytkowników ze Stanach Zjednoczonych. Później zaś firma rozszerzyła tę opcję płatności na ponad 70 krajów.

– Zależy nam na tym, aby ułatwić naszym klientom robienie zakupów w sposób najbardziej dla nich odpowiedni, a to oznacza, że ​​umożliwiamy im dokonywanie transakcji przy użyciu metody płatności, która najbardziej im odpowiada. W tym celu z przyjemnością udostępniamy fanom Dogecoin łatwy sposób dokonywania zakupów online w zakresie technologii – powiedział Choi.

Przejście Newegga do płatności Dogecoin następuje w trakcie gwałtownego wzrostu cen DOGE. 19 kwietnia 2021 r. kapitalizacja rynkowa DOGE po raz pierwszy w historii osiągnęła 50 miliardów dolarów, a token osiągnął najwyższy w historii poziom 0,45 dolara.

Newegg jest internetowym sprzedawcą sprzętu komputerowego i elektroniki użytkowej. Firma została założona przez Freda Changa, amerykańskiego imigranta z Tajwanu, w 2001 roku. W 2005 r. Newegg.com znalazło się na liście 10 najlepszych sprzedawców detalicznych w Internecie w zestawieniu przygotowanym przez „Internet Retailer Magazine”. Przychody firmy ze sprzedaży w 2004 r. wyniosły nieco poniżej 1 miliarda dolarów.

W maju 2017 r. Newegg oficjalnie wprowadził Newegg Logistics, mający na celu pomóc sprzedawcom handlu elektronicznego B2C i B2B oraz innym organizacjom w usprawnieniu realizacji zamówień, wysyłek i zwrotów. Z kolei w maju 2020 r. Newegg oficjalnie uruchomił inicjatywę skierowaną bezpośrednio do konsumenta (D2C), aby pomóc swoim partnerom-sprzedawcom zmaksymalizować ich zasięg w ramach platformy Newegg.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0