Domena luxe dla Ethereum i Internetu

Interesujące wieści dobiegły nas z obozu Ethereum. Domena luxe to ciekawy projekt, o którym warto dowiedzieć się nieco więcej.

Domena luxe ma ułatwić życie społeczności Ethereum

Nowy projekt już niebawem umożliwi użytkownikom sieci ethereum przypisanie do ich adresów domeny najwyższego poziomu .luxe. Zabieg ten ma na celu ułatwienie zapamiętywania i identyfikowania nazw związanych z ethereum, jak również wszystkich identyfikatorów powiązanych z aktywami, usługami i portfelami opartymi właśnie o ETH.

Przedsięwzięcie, o którym mowa dotyczy Ethereum Name Service  (ENS), które umożliwia użytkownikom ethereum zastąpienie tradycyjnych, długich adresów takimi, które z łatwością będą mogły zostać zapamiętane i odczytywane przez człowieka. Wszystko w oparciu o rozszerzenie .eth. Wdrożenie tej technologii wiąże się z umową z formą Minds + Machines Group (MMX) – podmiotem zarządzającym i oprującym domenami najwyższego poziomu w ramach Internetowego Systemu Nazw Domen (DNS).

Projekt został wstepnie ogłoszony w zeszły piątek (03.08.2018). Już niebawem użytkownicy będą mogli rejestrować swoje adresy z rozszerzeniem .luxe, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „pozwala Tobie łatwo wymieniać” (org. lets u xchange easily). Nowy typ nazewnictwa adresów ethereum ma z założenia również znacząco ułatwić dostęp do smart contracts (przeczytaj, czym są „inteligentne kontrakty ethereum”).

Luxe dla całego Internetu

Warto dodać, że nowe adresy nie będą przeznaczone wyłącznie do działania w strefie sieci ethereum. Swobodnie i dowolnie będzie mozna opierać o nie nazwy witryn internetowych oraz adresów poczty elektronicznej. Ten sam adres będzie mógł być zatem używany do operowania kryptowalutą w ramach portfela i jako identyfikator w Internecie.

Główny programista ENS Nick Johnson powiedział w piątek, że ” jesteśmy bardzo podekscytowani pomagając w integracji pomiędzy aktualnie istniejącymi nazwami opartymi o DNS a systemem nazw Ethereum, dzięki czemu usprawni się użyteczność blockchain dla aplikacji i ich użytkowników” (tłum. red.).

Z .eth się udało

Uruchomiony w 2017 roku system ENS zawiera mozliwość rejestracji domeny z rozszerzeniem .eth dla każdego. Zamówienia odbywaja się na zasadzie aukcji. W raporcie Coindesk można przeczytać, że identyfikatory „foundation.eth” oraz „exchange.eth” zostały sprzedane odpowiednio za ok. 27 ooo dolarów w ETH i 609 000 dolarów w ETH w 2017 roku.

Chociaż MMX nie uruchomiło jeszcze .luxe, plany jego wprowadzenia spotkały się z ciepłym przyjęciem społeczności etehereum. Firma planuje wprowadzenie domen z tym rozszerzeniem .luxe do sprzedaży 30 października 2018 roku.

Źródło: tutaj

Sprawdź bieżący kurs ETH

Zapraszam do komentowania.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0