Duże poparcie dla propozycji konwersji trustu Grayscale w ETF

15 lutego 2022

Amerykańscy inwestorzy uważają, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd powinna zatwierdzić konwersję BTC Trust firmy Grayscale w fundusz ETF typu spot.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (U.S. Securities and Exchange Commission) zezwoliła na wyrażanie komentarzy i opinii na temat proponowanej zmiany zasad, która przekształciłaby Grayscale’s Bitcoin Trust w fundusz typu ETF (exchange-traded fund) oparty na rynku kasowym. Starszy analityk Bloomberga ds. ETF Eric Balchunas przejrzał niektóre z nich i stwierdził, że 95 proc. komentarzy popiera proponowaną konwersję.

Wielu analityków zwróciło również uwagę, że regulator zatwierdził już produkty giełdowe oparte na kontraktach terminowych, więc logicznie rzecz biorąc produkt oparty na kontraktach natychmiastowych powinien być następny. – Stany Zjednoczone ryzykują pozostanie w tyle za innymi krajami, takimi jak Kanada, która już zatwierdziła takie produkty inwestycyjne – twierdzą.

Fundusz oparty na spotach byłby fizycznie wspierany przez samo aktywo, w przeciwieństwie do wsparcia kontraktami futures z Chicago Mercantile Exchange (CME), jak działają istniejące Bitcoin ETFs.

Z innego komentarza wynika, że obecny fundusz tworzy możliwości arbitrażu, które mogą wykorzystać traderzy detaliczni. „Obecna struktura funduszu zamkniętego doprowadziła do tego, że cena funduszu handluje z premią i dyskontem w stosunku do wartości aktywów netto, co stworzyło możliwości arbitrażu dla bardziej wyrafinowanych traderów, aby wykorzystać niczego nie podejrzewających inwestorów detalicznych” – napisano.

Bitcoin Trust firmy Grayscale w ostatnich miesiącach notowany był z ogromnym dyskontem, ponieważ inwestorzy spekulują i zabezpieczają się przed tym, że ETF zostanie zatwierdzony przez SEC.

Jeden z inwestorów powiedział, że zainwestował swoje oszczędności życia w fundusz i jest zmęczony działaniami Komisji. Regulator finansowy wielokrotnie powoływał się na brak ochrony inwestorów jako powód opóźnienia lub odrzucenia produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach.

Grayscale zapowiadał przekształcenie największego na świecie funduszu BTC w spotowy ETF w październiku 2021 roku. 4 lutego 2022 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełdopóźniła decyzję w sprawie konwersji funduszu GBTC o wartości 37 mld USD, powołując się na te same znane obawy dotyczące manipulacji, płynności i przejrzystości.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0