Entuzjaści XRP podpisują petycję w obronie kryptowaluty

4 stycznia 2021

Społeczność fanów XRP stara się uzyskać oficjalną odpowiedź ze strony administracji amerykańskiej.

Gdy ceny tokenów spadają, a przedstawiciele Ripple przygotowują się do wystąpień w sądzie, grupa entuzjastów XRP zebrała się wokół petycji, która może wymusić na Białym Domu oświadczenie w sprawie niedawnego śledztwa przeprowadzonego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC), w którym stwierdza się, że Ripple przeprowadziło ofertę niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Petycja złożona na stronie internetowej We the People prowadzonej przez Biały Dom zatytułowana „My, ludzie, prosimy rząd federalny o uznanie XRP, wirtualnej waluty”, w momencie publikacji tego artykułu ma już ponad 10 tysięcy podpisów.

Stworzona przez administrację Baracka Obamy w 2011 r. strona We the People umożliwia użytkownikom tworzenie petycji, które po uzyskaniu 100 tysięcy podpisów w ciągu 30 dni doprowadzą do oficjalnej odpowiedzi ze strony Białego Domu. Chociaż wiele petycji dotyczyła poważnych spraw, zdarzało się, że platforma była wykorzystywana przez internautów do różnego rodzaju żartów – jedna z najsłynniejszych petycji wzywała Biały Dom do budowy znanej z „Gwiezdnych Wojen” Gwiazdy Śmierci.

Petycja XRP, stworzona przez użytkownika podpisującego się jako „J.W.”, wzywa SEC do „zaprzestania” jej „błahego” pozwu i odwołuje się do wcześniejszego ustalenia FinCEN, że XRP jest walutą. Petycja odnosi się również do szybko pogarszającej się kapitalizacji rynkowej XRP – spadku, który Joshua Frank z TheTIE nazwał „trzecim największym upadkiem wszechczasów” – przez co „setki tysięcy zwykłych Amerykanów ponoszą nieodwracalne szkody i straty”.

Petycja zaistniała w czasie gdy Ripple przygotowuje się do mającej odbyć się w lutym 2021 r. konferencji przedprocesowej, która może stanowić preludium do długiego i wyjątkowo trudnego procesu prawnego. Po złożeniu pozwu przez SEC 22 grudnia 2020 r. liczba głównych giełd, które wycofały XRP z obrotu, nadal rośnie, zaś Ripple wydało oświadczenie zachęcające inwestorów i prasę, by zaczekali na możliwość zapoznania się ze stanowiskiem firmy przed wyciągnięciem jakichkolwiek wniosków.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0