Joe Biden – prezydent USA przyjazny kryptowalutom?

8 listopada 2020

Wybory w Stanach Zjednoczonych rozstrzygnięte – ich zwycięzcą został Joe Biden.

– Będę prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć, nie widzi stanów czerwonych i niebieskich, ale widzi Stany Zjednoczone – powiedział Joe Biden. Prezydent-elekt obiecał też, że w najbliższym czasie powoła zespół ekspertów ds. walki z koronawirusem.

Póki co Biden nie powiedział jeszcze nic o swoich poglądach na temat kryptowalut, jednak nie jest tajemnicą, że Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX przekazał 5,2 miliona dolarów na jego kampanię wyborczą. Może to świadczyć o przychylności Bidena jeżeli chodzi o rynek kryptowalut. Tymczasem z biuletynu Bloomberga wynika, że nwy prezydent Stanów Zjednoczonych może przyczynić się do powszechniejszej adopcji bitcoina w USA. „Nowe przywództwo może zmienić politykę „hands-off” administracji Trumpa – ze szkodą dla szerszego rynku kryptowalutowego – i skierować pierworodny wzorzec w kierunku głównego nurtu, zwiększając szanse na przyjęcie ETF” -czytamy w biuletynie.

Agencja Bloomberg twierdzi również, że jeśli bitcoin będzie nadal rósł podczas następnej kadencji prezydenckiej – w tempie nawet o połowę mniejszym niż w latach 2016-2020 – to do 2024 roku osiągnie zawrotny poziom 80 000 dolarów. „Pozornie nie do zatrzymania trendy w zadłużeniu USA w stosunku do PKB, luzowanie ilościowe (QE) i rosnący hashrate bitcoina wskazują na to, że naszym zdaniem cena kryptowaluty będzie nadal rosnąć podczas następnej kadencji. Około połowa z 1400% wzrostu od czasu głosowania w 2016 roku sprawi, że cena BTC wzrośnie do 80 000 dolarów w 2024 roku”.

W najbliższym czasie w Stanach Zjednoczonych wejść w życie ma nowa ustawa stymulacyjna o wartości ponad 2 bilionów dolarów. Eksperci uważają, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że wpłynie ono pozytywnie na kurs bitcoina. Być może wówczas w kryptowalutę zainwestują duzi giełdowi gracze. Tymczasem analitycy zastanawiają się, w jaki sposób prezydentura Bidena może wpłynąć na tradycyjne rynki i cenę bitcoina. Trzy kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to ostateczne przejście nowej rundy bodźców gospodarczych, umacniający się dolar amerykański i możliwość ożywienia na giełdzie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0