Floki Inu sponsorem włoskiej drużyny piłkarskiej

24 listopada 2021

W ramach umowy sponsorskiej z SCC Napoli logo firmy pojawi się z tyłu koszulek zawodników oraz na znakach LED na stadionie drużyny.

Zespół stojący za tokenem Floki Inu (FLOKI) — którego nazwa nawiązuje do imienia psa Elona Muska — podpisał umowę sponsorską z włoskim gigantem piłkarskim S.S.C. Neapol. Drużyna została założona w 1926 roku i jest jedną z najpopularniejszych profesjonalnych drużyn piłarskich we Włoszech. Historyczny klub zdobył swój pierwszy tytuł w Serie A w 1987 roku – był wówczas kierowany przez nieżyjącą już światową ikonę futbolu Diego Maradonę. Obecnie zespół zajmuje pierwsze miejsce w lidze w sezonie 2021-2022.

Zgodnie z zapowiedzią S.S.C. Napoli z 23 listopada 2021 r., przez pozostałą część bieżącego sezonu logo Floki Inu przedstawiające psa Shiba Inu w hełmie wikinga będzie wyświetlane z tyłu koszulek Napoli i na znakach LED umieszczonych wokół stadionu drużyny.

Napoli to kolejny klub piłkarski, którego sponsorem jest Floki Inu. Pozostałe to Kerala Blasters z indyjskiej Super League i hiszpańska LaLiga’s Cádiz. Wydaje się więc, że Floki podąża podobną drogą co czołowa giełda kryptograficzna FTX, która w 2021 r. aktywnie poszukiwała wielu głównych partnerstw sportowych.

Napoli nie ujawniło, czy zawarło wieloletnią umowa sponsorską, ani ile Floki wydało na partnerstwo. Dział marketingu Floki podkreślił w komunikacie, że posunięcie to ma na celu sprawienie, by FLOKI stało się „najbardziej znaną i najczęściej używaną kryptowalutą na świecie”.

Zespół Floki prowadzi szerokie działania marketingowe od września 2021 r., kiedy to firma przeznaczyła 1,5 miliona dolarów na kampanie reklamowe. Floki wybrało Londyn jako kluczową lokalizację ze swoją marką prezentowaną w miejskich usługach transportowych. Reklamy firmy okazały się jednak kontrowersyjne i przyciągnęły uwagę brytyjskiego organu nadzoru reklamowego (ASA). Jak informowało w tym czasie BBC, chodziło o odniesienia do złożonego żargonu używanego w branży kryptowalut oraz informacje, które mogłyby wprowadzająć klientów w błąd. Floki Inu zapewniło, że reklamy firmy zostały już poprawione.

Na początku listopada 2021 r. Floki Inu podpisało również umowę z gwiazdą boksu i dwukrotnym mistrzem świata w wadze ciężkiej Tysonem Furym. W ramach umowy promocyjnej Fury pojawi się w grze NFT „Valhalla”.

Przypomnijmy, że token Floki Inu oparty na Ethereum został uruchomiony w czerwcu 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0