Shiba Inu wysłało do inwestorów ostrzeżenie o oszustwie

23 listopada 2021

Firma ostrzegła inwestorów przed oszustami, którzy podszywają się pod oficjalne konta i tworzą fałszywe profile.

Zespół odpowiedzialny za kryptowalutę memową Shiba Inu (SHIB) wydał publiczne ostrzeżenie przed oszustwami internetowymi, których celem są głównie inwestorzy altcoinowi zainteresowani tokenami SHIB.

Alert o oszustwie pojawił się w formie tweeta opisującego różne metody stosowane do oszukiwania niczego niepodejrzewających ofiar ze społeczności Shiba Inu. W ostrzeżeniu napisano: „Fałszywa grupa Shiba Telegram jest udostępniana we wszystkich mediach społecznościowych. Oszuści podszywają się pod oficjalne konta i tworzą fałszywych użytkowników. Oszuści odpowiadają na ogólne posty”.

Podczas gdy Shiba Inu przyciąga aspirujących kryptowalutowych milionerów i miliarderów, oszuści celując w nieostrożnych inwestorów na platformach społecznościowych, w tym na Twitterze i Telegramie. Niektóre z powszechnych metod kontaktowania się z potencjalnymi ofiarami to podszywanie się pod oficjalne konta i ukierunkowanie na hashtagi, takie jak #shib #shibarmy #leash #shibaswap i #bone.

W ostrzeżeniu podkreślono, że społeczność Shiba Inu nie oferuje żadnych promocji, w tym zrzutów, bonusów, prezentów lub prezentów. Oczekuje się, że inwestorzy powstrzymują się od udostępniania kluczy do portfela, danych uwierzytelniających lub dołączania i śledzenia fałszywych kont w mediach społecznościowych.

Czerpiąc inspirację z sukcesu Shiba Inu, liczne tokeny z motywem psów zaczęły zalewać rynek kryptowalut. 28 października 2021 r. SHIB osiągnął rekordowy poziom 0,000086 $, ale miał problemy z utrzymaniem swojej wartości. Zespół programistów Shiba Inu opracował również i wydał kolejny token o nazwie Doge Killer (LEASH), który również odnotował ostatnio 130,3% wzrost. Oprócz powszechnego przyjęcia tokena, rosnąca społeczność inwestorów umieściła SHIB na niektórych z najpopularniejszych giełd kryptowalut, w tym Binance.US i Crypto.com. Szum wokół wydzielenia Dogecoin (DOGE) przypisuje się wydłużonemu okresowi hossy, który przyniósł wysokie zyski z drobnych inwestycji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0